وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در اراک❤️【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل خانواده در اراک را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. دعاوی خانوادگی نوعی از دعاوی حقوقی محسوب می شود که میان اعضای یک خانواده ایجاد می گردد. پرونده های نظیر طلاق، حضانت فرزندان، نفقه، دریافت مهریه و غیره جزو عمده ترین دعاوی خانواده می باشند که هر روزه تعدادی زیادی درخواست در این حوزه به دادگاه خانواده ارائه می شود. دعاوی خانواده می تواند به صورت دوطرفه و یا یک طرفه مطرح شود به این معنا که طرفین دعوا می توانند هر دو برای طرح درخواست به دادگاه مراجعه کنند و یا این که یک طرفه باشد که در هر دو حالت می توانند برای تسریع روند امور از بهترین وکیل خانواده کمک بگیرند.

وکیل دعاوی خانواده کیست؟

وکیل دعاوی خانوادگی به دلیل تجربه و مهارت بالایی که در پیگیری، حل و رفع پرونده های مربوط به امور خانواده کسب نموده به عنوان بهترین وکیل خانواده در اراک شهرت پیدا کرده است. این وکلا دعاوی طلاق، مهریه، نفقه و غیره را پذیرفته و با اتکا بر تخصص و توانایی خود در این حوزه حقوقی راهکار و پیشنهاد مناسبی را برای رفع اختلافات میان زوجین پیشنهاد می دهند.

در حالت کلی بهترین وکیل خانواده در اراک ضمن انجام امور وکالت به عنوان مشاور نیز راه حل های مناسبی برای ایجاد صلح و سازش نیز ارائه می دهد و می توان گفت که وکیل خانواده در دو نقش وکیل و مشاور به موکلین خود کمک می کند.

اگر موکل به وکیل خانواده به منظور ارائه درخواست طلاق مراجعه کرده باشد وکیل موظف است تا تمامی مراحل این دعوا را انجام داده و در جلسات دادگاه نیز در کنار موکل حضور داشته باشد.

در مواردی که موکل شرایط حضور در این جلسات را نداشته باشد بهترین وکیل خانواده در اراک به نمایندگی از جانب او در جلسات دادرسی شرکت کرده و مستندات و مدارک لازم برای ارائه درخواست طلاق و دریافت رای نهایی مورد نظر ارائه می دهد.

وکیل دعاوی خانواده کیست؟

خدمات بهترین وکیل خانواده در اراک

از مهم ترین خدمات حقوقی که از جانب وکیل در رسیدگی به دعاوی خانواده ارائه می شود می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • مشاوره حقوقی: وکیل خانواده در تمامی مراحل پیگیری دعوای خانوادگی به موکلین مشاوره های حقوقی ارائه می دهد و به آن ها کمک می کند تا ضمن درک مسائل حقوقی که پیش رو دارند تصمیم مناسب را اتخاذ نمایند.
  • تدوین اسناد حقوقی: بهترین وکیل خانواده در اراک علاوه بر وکالت و ارائه مشاوره های تخصصی در این حوزه حقوقی در تدوین اسناد مربوط به روابط خانوادگی نیز مهارت دارد و توافق نامه هایی که میان زوجین باید تنظیم شود از قبیل توافق نامه حضانت فرزندان، توافق نامه ازدواج و غیره توسط این وکلا تدوین می گردد.
  • نمایندگی در دادگاه: وکیل خانواده به عنوان نماینده قانونی موکلین برای رسیدگی به پرونده های اختلافات خانوادگی در دادگاه حضور می یابد و از حقوق و منافع آنان به بهترین نحو دفاع می کند.
  • حل اختلافات خانوادگی: بهترین وکیل خانواده در اراک در رسیدگی و حل و فصل اختلافات خانوادگی نظیر تقسیم اموال و دارایی، حضانت فرزند و تعهدات مالی میان اعضای خانواده به آنان کمک می کند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در اراک را بشناسید!

دعاوی خانواده در چه مرجعی اقامه می شود؟

رسیدگی به دعاوی مربوط به اختلافات و مشکلات خانوادگی در صلاحیت دادگاه خانواده قرار دارد. لذا بهترین وکیل خانواده در اراک به عنوان نماینده قانونی خواهان و یا خوانده شکایت مزبور را در این مرجع مطرح می کند.

اکثریت پرونده هایی که در دادگاه خانواده مطرح می شود مربوط به مسائل طلاق و مهریه است و با توجه به حساسیت بالای این دعاوی قانونگذار برای آن ها قوانین و مقررات ویژه ای را تعیین نموده است.

مطابق ماده 2 قانون حمایت از خانواده، تشکیل دادگاه خانواده مبنی بر حضور رئیس با دادرس علی البدل و قاضی مشاور زن است که قاضی مشاور موظف است ظرف مدت سه روز بعد از ختم دادرسی در مورد موضوع دعوا نظر خود را به صورت مکتوب و مستدل اعلام نماید.

قاضی انشا کننده نیز باید در حکم نهایی دادگاه به نظر قاضی مشاور اشاره نماید و اگر با نظر او مخالفتی داشته باشد به صورت صریح و با ذکر دلیل دلیل مخالفت خود را در پرونده درج کند.

دعاوی خانواده در چه مرجعی اقامه می شود؟

اهمیت برخورداری از بهترین وکیل خانواده در اراک

حضور وکیل خانواده در رسیدگی به دعاوی خانوادگی از جهات مختلفی می تواند حائز اهمیت باشد لذا طرفین دعوا بهتر است به دلیل پیچیدگی های خاص مربوط به امور خانواده از همان ابتدای اقدام برای اقامه دعوا از بهترین وکیل خانواده در اراک کمک بگیرند.

مطابق با قانون کشور برای دسترسی و استخدام وکیل در جهت پیشبرد پرونده های حقوقی و خانواده هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و وکیل و موکل می توانند در این زمینه با هم به توافق برسند. حضور وکیل خانواده برای دعاوی مربوط به مسائل خانوادگی می تواند به خواهان و خوانده کمک کرده و با توجه به تسلطی که بر قوانین و مقررات مربوط به این دعاوی دارد راهکار مناسب را در اختیار موکل خود قرار می دهد.

بهترین وکیل خانواده در اراک تجربه بالایی در رسیدگی به این پرونده ها دارد و با توجه به این که سالیان زیادی در این حوزه فعالیت داشته با مسیر این دعاوی و هرگونه اختلاف میان زوجین و چالش های غیر منتظره آشنایی دارد.

کلام آخر

بهترین وکیل خانواده در اراک از مهارت کافی برای حل و فصل پرونده های حقوقی خانوادگی برخوردار بوده و با تمامی مسائل و مشکلات در مسیر این دعاوی آشنا می باشد و مانع از پیچیدگی روند آن می شود.

در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل تو با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

سلام رقیه فتاحی هستم، فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر. از سال 1398 تولید محتوا و نویسندگی تحت وب را شروع کردم و در حال حاضر نویسنده مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل تو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا