وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت ⚡【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل کیفری در رشت را به شما معرفی کنیم با ما  همراه باشید. اگر قصد طرح دعوای کیفری در دادگاه را دارید، لازم است که در این زمینه حتما با وکیل متخصص امور کیفری و جزایی مشاوره داشته باشید. زیرا یکی از مهم ترین مسائل در پیگیری این دعاوی درست طرح کردن دعوا است. بهترین وکیل کیفری از همان ابتدای روند طرح دعوا به شما کمک کرده و اطلاعات لازم حقوقی و قانونی را برای چگونگی ارائه مدارک مورد نیاز جهت اثبات دعوا را در اختیارتان قرار می دهد.

بهترین وکیل کیفری در رشت چه کسی است؟

وکیل کیفری، وکیلی است که از تخصص و تجربه لازم در زمینه رسیدگی به پرونده های حقوقی کیفری برخوردار بوده و با قوانین و رویه قضایی این پرونده ها آشنایی دارد. بهترین وکیل کیفری در رشت از ویژگی هایی نظیر دانش کافی و تجربه حرفه ای، مهارت و تخصص در رسیدگی پرونده ها برخوردار بوده و با روند و نحوه پیگیری پرونده های کیفری در محل های ذیربط از جمله دادسرا، سازمان تعزیرات حکومتی و دادگاهی کیفری نظامی تسلط دارد و با مهارت و تجربه خود در این حوزه در جهت احقاق حق به بهترین نحو عمل می کند.

همانطور که می دانید وکیل قضایی وظیفه دفاع از حقوق موکل را دارد ولیکن عملکرد بهترین وکیل کیفری در رشت در این زمینه در مقایسه با سایر وکلا تا حدی متفاوت است و به دلیل این که با حقوق اشخاص درگیر پرونده های جزایی به عنوان متهم و یا شاکی به صورت مستقیم در ارتباط است عنوان وکیل مدافع نیز برای این وکلا به کار برده می شود.

بهترین وکیل کیفری در رشت چه کسی است؟

در پرونده کیفری چند وکیل می توان داشت؟

در پیگیری پرونده های کیفری افراد می توانند در جایگاه شاکی و یا متهم برای گرفتن بهترین وکیل کیفری در رشت اقدام کنند و حق بهره مندی از وکیل متخصص جزایی در این دعاوی یک امر ضروری است. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که در برخی از پرونده های جزایی از قبیل تجاوز به عنف با استناد به ماد 385 قانون آ . د . ک حداکثر می توان سه وکیل کیفری را انتخاب نمود.

طبق قانون اصل 35 قانون اساسی در تمامی پرونده های کیفری دو طرف پرونده این حق را دارند که برای خود وکیل اختیار کنند و حتی در صورت عدم توانایی مالی در اختیار نمودن وکیل، دادگاه امکانات لازم برای تعیین بهترین وکیل کیفری در رشت  را برای آنان فراهم می آورد.

ذکر این نکته نیز حائز  اهمیت است که در دعاوی کیفری، هرگونه غفلت در انتخاب وکیل کیفری و عدم دریافت مشاوره و راهنمایی از این وکلا می تواند موجب بروز خسارات جبران ناپذیری شود.

برخی از ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:حقوقی، ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی
❤️ خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت در پرونده ها
💰 هزینه وکیل:متناسب با سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل کیفری در رشت را بشناسید!

مرجع قضایی رسیدگی به دعاوی کیفری

رسیدگی به پرونده های حوزه کیفری در دادگاه های کیفری صورت می پذیرد و فرد مجرم بر اساس نوع و دلیل ارتکاب جرم مطابق با قوانین مربوطه مجازات می شود. مراجع قضایی رسیدگی کننده به این دعاوی با نام دادگاه کیفری یک و دو شناخته می شوند که دادگاه کیفری دو که با نام دادگاه جزایی عمومی نیز شناخته می شود در حوزه های قضایی شهرستان ها تشکیل می شود و دارای یک رئیس می باشد. در این دادگاه برای پیگیری پرونده ها حداکثر تعداد وکیل برای متهم و شاکی مطابق با قوانین 2 نفر است.

دادگاه کیفری یک که به عنوان یکی از حساس ترین دادگاه های کشور محسوب می شود و نحوه رسیدگی و پیگیری پرونده و حتی صدور رای در آن تا حدی با سایر دادگاه ها فرق دارد. اعضای تشکیل دهنده این دادگاه شامل سه قاضی می شود که یک نفر رئیس و دو نفر مستشار است. البته ذکر این نکته نیز لازم است که برگزاری جلسات دادگاه کیفری یک با حضور دو عضو نیز امکان پذیر می باشد. مطابق با قوانین در دادگاه کیفری یک شاکی و متهم می توانند برای پیگیری پرونده خود حداکثر 3 وکیل داشته  باشند.

مرجع قضایی رسیدگی به دعاوی کیفری

عوامل موثر در هزینه بهترین وکیل کیفری در رشت

عوامل زیادی به صورت مستقیم در تعیین حق الوکاله وکیل کیفری تاثیر گذار است. البته انتخاب  وکیل برای پیگیری این دعاوی براساس خواسته ها و معیارهای شخصی افراد خواهد بود. در ادامه به برخی از مهم ترین عوامل در تعیین هزینه بهترین وکیل کیفری در رشت اشاره می کنیم:

  • نوع پرونده: پرونده های کیفری دارای انواع مختلفی هستند که شامل حدود، دیات، تعزیرات و غیره می شوند و هر کدام دارای شرایط و قوانین مختص به خود می باشند. لذا هزینه وکیل کیفری برای پرونده های با درجات و مجازات کمتر در مقایسه با پرونده های با مجازات های سنگین، کمتر خواهد بود.
  • تجربه: از دیگر عوامل تاثیر گذار در دستمزد بهترین وکیل کیفری در رشت تجربه است. هرچقدر که وکیل کیفری تجربه و سابقه بیشتری داشته باشد لذا بر رویه قضایی و حل و فصل پرونده کیفری نیز تسلط بیشتری دارد و در نتیجه احتمال پیروزی در پرونده نیز بیشتر خواهد بود لذا حق الوکاله وی در مقایسه با دیگر وکلا بیشتر خواهد بود.
  • مرحله رسیدگی: در تعیین حق الوکاله بهترین وکیل کیفری در رشت مرحله رسیدگی به پرونده نیز تاثیرگذار خواهد بود. به این معنا که هر کدام از مراحل پرونده اعم از مرحله بدوی، تجدیدنظر خواهی و یا فرجام خواهی دارای میزان حق الوکاله جداگانه و معینی است زیرا وکیل کیفری برای هرکدام از این مراحل دادخواست جداگانه ای را تنظیم و به دادگاه ارائه می دهد.

کلام آخر

جرایم کیفری به صورت مستقیم با مال، جان و آبروی افراد سر و کار دارد و قانون برای اغلب این جرایم مجازات های سنگینی را در تعیین نموده است لذا برای دفاع از حقوق خود در جایگاه متهم و شاکی پرونده لازم است که حتما از بهترین وکیل کیفری در رشت استفاده کنیم.

در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل تو با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

سلام رقیه فتاحی هستم، فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر. از سال 1398 تولید محتوا و نویسندگی تحت وب را شروع کردم و در حال حاضر نویسنده مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل تو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا