نکات حقوقی

چگونه قانونی بفهمم شوهرم صیغه کرده؟ ❤️【سال1403】⚖️

احساس مورد خیانت واقع شدن یکی از آزار دهنده ترین و ناراحت کننده ترین مواردی است که سراغ افراد می آید. در یک زندگی مشترک، وقتی که زوجین همدیگر را از نظر روحی ساپورت نکنند، بدیهی است که بستر برای ورود یک همسر دیگر باز می شود. اما معمولا خانم ها به دنبال راهی برای پی بردن به دیگر همسر های احتمالی شریک زندگی خود هستند. اگر برای شما نیز این سوال مطرح شده است، که آیا امکان استعلام صیغه وجود دارد یا خیر؟ در ادامه به سوال چگونه قانونی بفهمم شوهرم زن صیغه کرده است؟ پاسخ خواهیم داد.

آیا امکان استعلام صیغه وجود دارد؟

در این مطلب به طور کامل به این سوال پاسخ خواهیم داد که چگونه قانونی بفهمم شوهرم زن صیغه کرده است؟ هر فردی دوست دارد که زندگی مشترکش حفظ شود. آزاری که احساس مورد خیانت واقع شدن به فرد تحمیل می کند، با کمتر چیزی قابل مقایسه نیست. به همین دلیل خانم ها به محض دیدن تغییرات در رفتار همسر خود به دنبال کشف نشانه های خیانت هستند.

همین ابتدای کار به شما بگوییم که به دلیل اینکه صیغه ثبت رسمی نمی شود، پس امکان استعلام همسرای دیگری که شریک زندگی شما دارد نیست. اما بد نیست در این باره به چند نکته حقوقی اشاره کنیم. سپس درباره اینکه اصلا چرا پای خیانت در زندگی مشترک باز می شود صحبت خواهیم کرد.

چند نکته درباره صیغه کردن زن دوم از سوی مرد

در پاسخ به سوال چگونه قانونی بفهمم شوهرم زن صیغه کرده است؟ توضیحات کاملی دادیم. اما بد نیست در این باره به چند نکته حقوقی مهم اشاره کنیم. از جمله:

 • ازدواج دائم مرد درصورتی که اجازه دادگاه را به همراه نداشته باشد، ممکن نیست.
 • برای اطلاع از اینکه همسر شما زن صیغه کرده است، می توانید به دفاتر اسناد رسمی محل زندگی خود سری بزنید.
 • با گرفتن حکم قضایی می توانید بدانید شوهر خود زن صیغه کرده است یا خیر.

در صورتی که از طریق دادخواست اقدام به ثبت دادخواست کنید، می توانید وضعیت همسرتان را از نظر صیغه کردن همسر دیگر از راه ثبت احوال جویا شوید.

چند نکته درباره صیغه کردن زن دوم از سوی مرد

نگاهی کامل تر به روش های استعلام از صیغه همسر

طبیعی است که گاهی در زندگی مشترک زن به تعهد همسر خود شک کند. طبیعی است که در چنین شرایطی زن احساس مورد خیانت واقع شدن را داشته باشد. همین مورد سبب می شود که شور و اشتیاق روز های اول دیگر در میان این زوج وجود نداشته باشد. خانم ها به دنبال گرفتن مدرک خیانت از همسر خود هستند و ممکن است در این شرایط به سراغ این بروند که کشف کنند که آیا همسرشان زن صیغه کرده است یا خیر؟ بد نیست در ادامه مطلب درباره این صحبت کنیم که اصلا چرا مردان در رابطه سرد می شوند؟ درصورتی که به این صحبت ها توجه کافی داشته باشد، قطعا کیفیت زندگی مشترک بیشتر شده و راه برای خیانت همسر بسته می شود.

چرا مردان متاهل نسبت به زندگی مشترک خود دلسرد می شوند؟

حال که به سوال چگونه قانونی بفهمم شوهرم زن صیغه کرده است؟ پاسخ دادیم، بیاید درباره دلایل سرد شدن مردان در زندگی مشترک صحبت کنیم. مردان متاهل گاها به دلیل مشکلاتی که در ادامه ذکر خواهند شد نسبت به تعهد خود در زندگی مشترک بی توجه می شوند. سرد شدن مردان زنگ خطر بزرگی برای همسرانشان است. با بروز و گسترش ناهنجاری های اجتماعی این نگرانی ها بزرگ و بزرگ تر نیز می شوند. دلسرد شدن مردان نسبت به زندگی مشترک دارای نتایج بسیار خطرناکی می باشد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • کاهش میزان محبت و صمیمیت بین زوجین
 • افزایش احتمال طلاق
 • افزایش احتمال خیانت
 • کاهش صداقت بین زوجین
 • آسیب های شخصیتی عمیق در فرزندان

حتما از رشد آمار طلاق بین زوج های مختلف در سراسر کشور باخبر هستید. سرد شدن مردان متاهل یکی از اصلی ترین دلایلی است که سبب این اتفاق بد می شود. درصورتی که زنی بتواند نشانه هایی از خیانت را در همسر خود کشف کند، باید به نسبت به اثبات آن نیز اقدام کند. در غیر این صورت خواهید دید که فضای رابطه غیر صمیمی و بی کیفیت خواهد شد. دلایل زیادی ممکن است سبب خیانت مردان شود. در ادامه به مهم ترین موارد زمینه ساز برای خیانت مردان اشاره خواهیم کرد.

عوامل زمینه ساز خیانت در مردان

زنان به عنوان مادر فرزندان حاصل از یک ازدواج، باید به خوبی نسبت به برخی عوامل زمینه ساز خیانت واقف باشند. به بیان بهتر با زنیت خود باید به خوبی این عوامل را از بین ببرند. درباره جلوگیری از بروز خیانت نیز این قاعده صادق است. مهم ترین دلایلی که سبب این مشکل می شوند به شرح زیر اند:

 • شروع زندگی مشترک بدون شناخت کامل از یکدیگر : یک ازدواج زمانی موفق خواهد بود، که دو طرف آن شناخت کاملی از هم داشته باشند. شناخت کامل و بالا می تواند به خوبی احتمال خیانت را به صفر برساند. نارضایتی کمتر و کیفیت بالاتر رابطه زناشویی، از دیگر مزایای ازدواج با شناخت کامل خواهد بود.
 • انتخاب همسر با معیار های نادرست : گاها آقایان با معیار های یک همسر مناسب آشنا نیستند. به همین دلیل سراغ انتخاب همسرانی می روند که ضرر زیادی به آنها وارد می کند. به همین دلیل برای اینکه از اشتباهات خود در مسیر ازدواج فرار کنند به سراغ ازدواج همزمان با فرد دیگری می روند.

عدم رفع نیاز های عاطفی و جنسی : نیاز های عاطفی و جنسی دو فاکتور مهمی هستند که باید در یک زندگی مشترک زیر ذره بین قرار بگیرند. زمینه های خیانت درصورتی که هریک از نیاز های فوق به درستی برطرف نشوند، باز خواهد شد. حتما می دانید که درخواست رابطه جنسی از سوی مردان بیشتر از زنان مطرح می شود. درصورتی که زن نسبت به این خواسته همسر خود بی توجه باشد و یا این درخواست ها را به صورت مکرر رد کند احتمال خیانت در این شرایط بسیار بالا می رود.

عوامل زمینه ساز خیانت در مردان

عاملی خطرناک در میان عوامل زمینه ساز خیانت همسر

گاهی اوقات همسران فقط به شغل و فرزندان خود توجه دارند. گاها می توان خانواده هایی را دید که در آن ها زن هم بیرون از خانه مشغول به کار است. به همین دلیل ممکن است مرد در خانه فضای صمیمانه ای را تجربه نکند. همچنین همسران یک مرد می توانند درک کنند که مورد بی توجهی قرار گرفتند. درصورتی که مرد در خانه خود از همسر هیچ گونه زنانگی نبیند، احتمال افزایش خیانت وجود دارد. به طور کلی زن نباید از روحیات زنانه خود یعنی همسرداری، خانه داری و مادر بودن فاصله بگیرد.

به نظر شما مهم ترین علائم صیغه شدن زنان از سوی مرد متاهل کدام اند؟ برخی علائم را می توان در مردان دید که نشان از صیغه کردن زن جدید دارند. در صورتی که هریک از علائمی که در ادامه خواهیم گفت را دیدید، بهتر است برای رسیدگی به آن در سریع ترین زمان اقدام کنید. بهترین کار این است که با همسر خود به گفتگو بنشینید و کمبودهایی که در زندگی حس می کند را ریشه یابی کنید. این کار به خوبی از فروپاشی زندگی مشترک شما جلوگیری خواهد کرد.

چند راه برای اینکه کشف کنید همسرتان زنی را صیغه کرده است!

می توان به کمک برخی راه ها دست شوهر خائن را رو کرد. اگر شما نیز به عنوان مادر فرزندان خود نگران زندگی مشترک هستید، در این باره توصیه می کنیم به راه های زیر توجه داشته باشید:

 • به صورت دائمی بهانه تراشی می کند و معمولا اوست که بحث و جدل را بین شما شروع می کند.
 • او هیچ تمایلی به اینکه با شما هم بستر بشود ندارد.
 • علاقه ای به اینکه زمان زیادی را در خانه و کنار شما صرف کند، ندارد.
 • در برابر رفتار هایی که شما از خود بروز می دهید، رفتار های کنایه آمیز و انتقادی از خود نشان می دهد.
 • او از خود چهره ای دروغگو و فراموش کار نشان می دهد.
 • به راحتی اقدام به مقایسه شما با سایر زن ها می کند.

در صورتی اگر موارد بالا را مشاهده کردید با همسر خود صحبت کنید و مشکل را حل کنید. این مورد کمک شایانی به شما در مسیر جلوگیری از خیانت و صیغه کردن یک زن دیگر از سوی او می شود. در غیر این صورت باید عواقب این بی توجهی به زندگی مشترک را بپذیرید.

چند راه برای اینکه کشف کنید همسرتان زنی را صیغه کرده است!

کلام آخر

در این مطلب سایت وکیل تو درباره راه های استعلام گرفتن درباره اینکه آیا مرد اقدام به صیغه کردن همسر است یا خیر توضیحاتی را ارائه کردیم. دانستید، تا زمانی که صیغه به صورت رسمی ثبت نشده باشد، امکان استعلام گرفتن از آن نیست. با این حال می توان از طریق راه هایی مانند مراجعه به دفتر اسناد رسمی و یا گرفتن حکم دادگاه می توان اقدام به رو کردن دست همسر خائن کرد.

از همراهی شما با این مقاله بسیار سپاس گزاریم. اگر قصد دارید درباره موضوعات خانوادگی یا موضوعات دیگر آشنا شوید، با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

سلام رقیه فتاحی هستم، فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر. از سال 1398 تولید محتوا و نویسندگی تحت وب را شروع کردم و در حال حاضر نویسنده مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل تو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا