وکیل

10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشت ⚡【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشت را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. برخی مسائل که در طی زندگی روزمره به صورت خواسته و یا ناخواسته با آن مواجه می شویم برای بررسی و حل و فصل لازم است که در مراجع قضایی مطرح و پیگیری شوند. افراد درگیر این دعاوی به دلیل عدم آشنایی با قوانین و مقررات حقوقی در اغلب موارد توانایی و امکان دفاع از خود را ندارند و ممکن است در پیگیری پرونده خود دچار سردرگمی شده و در نهایت با شکست مواجه شوند. استفاده از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در چنین مواقعی می تواند بسیاری از مشکلات و موانع در مسیر پرونده را برطرف نموده و سردرگمی ها را برطرف نماید.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

وکیل پایه یک دادگستری به فردی اطلاق می شود که به واسطه تخصص، تجربه و تعهدی که در حوزه فعالیتی خود دارد از حقوق موکل در جایگاه متهم یا شاکی، خواهان و یا خوانده دفاع می کند. بهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشت از مدرک تحصیلی معتبر و سطح تخصص حرفه ای برخوردار می باشد و برای دریافت پروانه وکالت پایه یک آزمون های خاصی را گذرانده و امتیاز لازم را کسب نموده است.

وکیل پایه یک دادگستری بر کلیه مباحث و دعاوی حقوقی تسلط دارد و با به ثمر رساندن درصد بالایی از دعاوی در حوزه تخصصی خود سوابق درخشان و رزومه ای قابل ارائه را برای خود جمع آوری می کند.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشت در طی یک عقد قرارداد وکالت مطابق با قوانین مدنی به عنوان نماینده قانونی افراد حقیقی یا حقوقی مامور انجام امور قضایی آنان می شود و بر اساس وظایف تعیین شده برای وکیل در این قرارداد، به امور محوله برای مطالبه و دفاع از حقوقی موکل در مرجع قضایی مربوطه عمل می کند.

وکیل پایه یک دادگستری می تواند وکالت موضوعات مختلف قضایی را بدون هیچگونه محدودیتی پذیرش کند و در راستای احقاق حقوق موکل خود مطابق با قوانین مربوطه به مسئولیت های خود عمل نماید.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

مسئولیت های بهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشت

مسئولیت های وکلای پایه یک مطابق با قوانین مشخص می شود و در عقد قرارداد وکالت، موکل می تواند با توجه به صلاحدید خود اختیارات لازم برای انجام این مسئولیت ها را به او محول نماید. برخی از مهم ترین این مسئولیت ها به قرار ذیل است:

  • وکیل پایه یک دادگستری بعد از قبول وکالت پرونده در وهله اول سعی در ایجاد صلح و سازش میان طرفین دعوا را دارد و پیشنهاداتی را برای سازش میان آنان ارائه می دهد.
  • وکیل باید در ازای هر نوع سند و مدرکی که از موکل تحویل می گیرد به او رسید تحویل دهد. به عبارتی دیگر بهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشت مسئولیت حفظ هر نوع مدرک و اسناد تحویلی از موکل را بر عهده دارد و تحویل رسید به موکل الزامی می باشد.
  • وکیل و موکل بعد از توافق باید نسبت به تنظیم قرارداد وکالت اقدام کنند و بهترین وکیل پایه یک موظف است که هزینه حق الوکاله را به صورت دقیق و صریح در قرارداد ذکر کند.
  • از دیگر مسئولیت های بهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشت تهیه و تنظیم دادخواست و شکوائیه متناسب با نوع پرونده بوده و لازم است که برای دفاع از موکل لایحه ای را جهت دفاع در زمان حضور در دادگاه آماده کند.
  • وکیل موظف است که ابلاغیه های قانونی که از طرف مراجع قضایی در خصوص پرونده موکل برای او ارسال می شود را بلافاصله به موکل اطلاع دهد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب عبارتند از:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:حقوقی، ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی
❤️ خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت در پرونده ها
💰 هزینه وکیل:متناسب با سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشت را بشناسید!

دعاوی که وکیل پایه یک صلاحیت رسیدگی به آن ها را دارد

مسائل و موضوعات حقوقی که بهترین وکیل پایه یک دادگستری بدون محدودیت می تواند آن ها را بررسی و رسیدگی نماید به قرار ذیل است:

  • موضوعات حقوقی: این دعاوی اختلافات و مشکلاتی است که میان طرفین دعوا ایجاد شده و برای حل و فصل، حق و تکلیف در مراجع قضایی آن را رسیدگی می کنند. دعاوی مربوط به اختلافات میان زوجین، پرونده های ارث و وصیت نمونه هایی از دعاوی حقوقی محسوب می شوند که بهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشت می تواند وکالت این دعاوی را بر عهده گرفته و در دادگاه از حقوق موکل خود دفاع کند.
  • دعاوی کیفری: اگر فردی در طی یک شکایت از فردی دیگر اعلام جرم کند و به عنوان شاکی تقاضای مجازات طرف مقابل را داشته باشد در این حالت پرونده در حیطه دعاوی کیفری مورد بررسی قرار می گیرد. قابل ذکر است که پرونده های کیفری در صورت اثبات جرم دارای مجازات هایی از قبیل اعدام، حبس، شلاق، جزای نقدی و دیه است. برای رسیدگی به این دعاوی حضور وکیل پایه یک دادگستری الزامی می باشد.

بنابراین بهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشت در تمامی موارد حقوقی و کیفری می توانند بدون هیچگونه محدودیتی ورود پیدا کنند.

  • دعاوی اداری: در صورتی که فردی به عنوان شاکی از یک کارمند دولتی و یا سازمان و ارگان دولتی شکایت داشته باشد لازم است که بعد از طرح دعوا آن را در دیوان عدالت اداری پیگیری کند که وکیل پایه یک دادگستری در این زمینه نیز صلاحیت رسیدگی به این پرونده ها را به عنوان نماینده قانونی از جانب موکل دارد.
دعاوی وکیل پایه یک صلاحیت رسیدگی به آن ها را دارد

حق الوکاله بهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشت

بر اساس آیین نامه حق الوکاله وکالت به صورت توافقی میان بهترین وکیل پایه دادگستری در رشت و موکل تعیین می شود. اما از عواملی که در میزان دستمزد وکیل تاثیر مستقیمی دارد تخصص، تجربه و میزان پیچیدگی پرونده است. البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که هزینه های دادرسی، ثبت دادخواست و انجام دیگر امور اداری مربوطه شامل هزینه حق الوکاله نمی شود و این هزینه توسط موکل و به صورت جداگانه پرداخت می گردد.

اگر شرایط مالی و میزان حق الوکاله وکیل در قرارداد وکالت ذکر نگردد، هزینه مذکور بر اساس تعرفه ای که هر ساله از سوی سازمان قضایی اعلام می شود توسط موکل باید پرداخت گردد. در اغلب موارد وکیل و موکل در قرارداد وکالت شرایطی برای عزل و یا استعفا ذکر می کنند که در صورت قطع همکاری میان آنان وجهی که تا آن زمان به وکیل پرداخت گردیده قابل استرداد نخواهد بود.

توصیه می کنیم که از همان ابتدای عقد قرارداد وکالت، وکیل و موکل در مورد میزان حق الوکاله با هم صحبت کرده و به توافق برسند از این طریق از بروز هرگونه مشکل احتمالی در آینده جلوگیری به عمل می آورند.

کلام آخر

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در رشت موظف است که تمامی مسائل و مشکلات مربوط به پرونده موکل را مطابق با قوانبن و مقررات حل و فصل نماید و در مراجع قضایی و جلسات دادرسی در کنار او حضور داشته و به بهترین نحو ممکن از موکل خود دفاع کند. در این مقاله تعدادی از وکلای پایه یک در رشت را به شما معرفی کردیم از این که تا پایان این مبحث با ما همراه بودید از شما کمال تشکر و قدردانی را دریم.

در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل تو با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

سلام رقیه فتاحی هستم، فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر. از سال 1398 تولید محتوا و نویسندگی تحت وب را شروع کردم و در حال حاضر نویسنده مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل تو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا