وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در قزوین⚖️【سال1403】❤️

مهریه، یکی از مسائل حساس و مهم در ازدواج های امروزی است که می تواند در صورت عدم توافق و تفاهم، منجر به اختلافات و تنش های جدی بین زوجین شود. این موضوع، نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای اسلامی نیز مورد توجه قرار گرفته است. وکیل مهریه، یکی از افراد حقوقی است که می تواند در حل و فصل این مسائل نقش مهمی ایفا کند. در این مقاله، تعدادی از بهترین وکیل مهریه در قزوین را به شما معرفی می‌ کنیم و همچنین اطلاعات خوبی در این زمینه در اختیار شما قرار می‌ دهیم.

انواع مهریه از نظر استطاعت

انواع مهریه به دو دسته عندالمطالبه و عندالاستطاعه تقسیم می‌شود.

مهریه، یکی از مهمترین مواردی است که در قرارداد ازدواج مورد توافق قرار می‌ گیرد. مهریه مبلغ یا ارزشی است که طبق قوانین اسلامی، مرد متعهد می‌ شود در اختیار همسر خود قرار دهد و نقش مهمی در تعادل و امنیت روابط خانوادگی دارد. اما در بسیاری از موارد، پرداخت مهریه با مشکلات و اختلافات فراوانی همراه است که می‌ تواند منجر به تنش‌ های خانوادگی شود. در این مقاله، تعدادی از بهترین وکیل مهریه در قزوین را به شما معرفی می‌ کنیم و اطلاعات خوبی در این زمینه در اختیارتان قرار می‌ دهیم.

مهریه عندالمطالبه یعنی این که زن هر زمانی که بخواهد می‌ تواند آن را از شوهر خود درخواست و مطالبه کند و مرد باید مبلغ مهریه را به زن پرداخت کند. در واقع عندالمطالبه به معنی زمان مطالبه است. اگر که مرد از باز پرداخت مهریه عندالمطالبه به همسر خود اجتناب کند، زن می‌ تواند برای مطالبه مهریه خود از طریق مراجع قانونی اقدام کند. حتی اگر که مرد از نظر مالی استطاعت کافی برای پرداخت مهریه نداشته باشد هم موظف است که مهریه همسر خود را پرداخت کند.

نوع دوم مهریه، مهریه عندالاستطاعه است‌. این نوع مهریه در معنی یعنی زمان توانایی است و این توانایی در مهریه عندالاستطاعه به معنی توانایی مالی می‌ باشد. یعنی هر زمان که مرد توانایی مالی کافی برای پرداخت مهریه زن را داشته باشد، باید مهریه همسرش را پرداخت کند. در این نوع مهریه لازم است که زن ثابت کند که استطاعت مالی مرد برای پرداخت مهریه کافی است.

در واقع تفاوتی ندارد که مهریه عندالاستطاعه و یا عندالمطالبه باشد در هر صورت مرد باید مهریه همسرش را پرداخت کند. چرا که مهریه دینی بر گردن مرد است مگر اینکه زن بنا به درخواست خود بخواهد مهریه خود را ببخشد.

البته در گذشته زنی که دارای مهریه عندالمطالبه بود می توانست در صورت عدم توانایی مالی مرد او را به زندان محکوم کند‌‌ و زنی که دارای مهریه عندالاستطاعه بود می‌ توانست در صورت توانایی مالی مرد و عدم پرداخت مهریه، او را به زندان محکوم کند. اما اکنون و در زمان حاضر این قانون تغییر کرده و مرد به علت عدم توانایی مالی برای پرداخت مهریه محکوم به زندان نمی‌ شود. مگر اینکه توانایی مالی داشته باشد اما از پرداخت مهریه به زن خودداری کند، در این صورت مرد محکوم به زندان می‌شود. در صورت خودداری مرد از پرداخت مهریه بهتر است که به بهترین وکیل مهریه در قزوین مراجعه کنید.

انواع مهریه از نظر استطاعت

نصف شدن مهریه و شرایط آن

شرایطی وجود دارد که در صورت ایجاد این شرایط مرد موظف است که تنها نصف مهریه زن را به او پرداخت کند که در زیر به برخی از آن ها اشاره می‌کنیم.

طلاق قبل از رابطه زناشویی

یکی از مواردی که باعث نصف شدن میزان مهریه برای زن می‌ شود، طلاق قبل از رابطه زناشویی است. بر اساس قوانین مدنی موجود در کشور اگر که مرد قبل از نزدیکی به زن او را طلاق دهد، موظف است که فقط نصف مهریه زن را به او پرداخت کند. در این صورت اگر که مرد قبل از طلاق مهریه زن را به صورت کامل به او پرداخت کرده باشد، می‌ تواند مازاد مهریه را از زن بازپس بگیرد.

بذل تمام مدت در عقد موقت

یکی دیگر از مواردی که باعث نصف شدن مهریه زن می‌ شود بخشش تمام مدت باقی مانده در عقد موقت است. در این شرایط اگر که شوهر قبل از نزدیکی به همسر خود بقیه مدت نکاح را ببخشد، ملزم است که نصف میزان مهریه را به زن پرداخت کند.

فسخ نکاح به علت ناتوانی جنسی مرد

طلاق به خاطر عدم توانایی جنسی مرد، یکی از مواردی است که سبب نصف شدن مهریه زن می‌ شود. بر طبق قوانین مدنی موجود در کشور اگر که مرد دارای توانایی جنسی نباشد، زن می‌ تواند خواستار فسخ قرارداد ازدواج شود و مرد نیز موظف است که نصف مهریه را به زن پرداخت کند. در واقع اگر که زن پیش از ایجاد روابط زناشویی از ناتوانی جنسی مرد مطلع شود، این حق را دارد که در ضمن نصف شدن مهریه، ازدواجش را فسخ کند؛ زیرا در این شرایط زن دارای حق طلاق است.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب عبارتند از:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:حقوقی، ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی
❤️ خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت در پرونده ها
💰 هزینه وکیل:متناسب با سختی پرونده

10تا از بهترین وکیل مهریه در قزوین را بشناسید

روش های دریافت مهریه

از موضوعات مهم حقوقی که می‌ توان به آن اشاره کرد مهریه است. در واقع مهریه یکی از مشکلات جامعه امروزی است. قوانین مهریه از جمله قوانینی هستند که معمولاً دچار تغییر می‌ شوند به همین دلیل حتماً باید از بهترین وکیل مهریه در قزوین استفاده کنیم تا بتوانیم آگاهی کاملی در مورد مهریه به دست آوریم. در واقع و به طور کلی مهریه را می‌ توان به دو صورت درخواست کرد که در ذیل این مطلب آن را برای شما بیان می‌ کنیم.

از طریق اجرای ثبت: یکی از مواردی که به وسیله آن می‌ توان مهریه را مطالبه کرد از طریق اجرای ثبت است. برای این منظور، زوج باید به اجرای ثبت مراجعه کند و درخواست خود را برای مطالبه مهریه ارائه دهد. به این صورت که زن، مدارک مورد نیاز را به دفترخانه ای که در آنجا عقد صورت گرفته، مراجعه می‌ کند و مهریه خود را به اجرا می‌ گذارد. بعد از انجام مراحل مختلف در اجرای ثبت، اظهار نامه از طرف دفترخانه به مرد ارسال می‌ شود. مرد موظف است که ظرف مدت 10 روز مهریه زن را بپردازد.

مهریه از طریق دادگاه: اگر که زن برای دریافت مهریه به اجرای ثبت مراجعه و مرد از بازپرداخت مهریه امتناع کند، می‌ تواند به دادگاه مراجعه کند. در این صورت پرونده مرد به دادگاه ارجاع می‌ شود و در دادگاه تعیین می‌ شود که دریافت مهریه چگونه انجام شود.

نکته قابل توجه این است که دریافت مهریه از طریق اجرای ثبت آسان‌ تر و کم هزینه‌ تر از دریافت مهریه از طریق دادگاه است و بهتر است که زوجه برای دریافت مهریه از همان ابتدا به اجرای ثبت مراجعه و فقط در صورت بروز مشکل به دادگاه مراجعه کند. البته بهتر است که برای دریافت مهریه بابهترین وکیل خانواده در قزوین نیز مشورت کنید.

روش های دریافت مهریه

مزایای مشاوره با وکیل مهریه

مشاوره با وکیل مهریه می‌ تواند بسیار مفید باشد، زیرا این افراد متخصص در حقوق خانواده هستند و می‌ توانند به شما درک بهتری از حقوق و تکالیف خود در مورد مهریه بدهند. آن ها می‌ توانند به شما کمک کنند تا مهریه مناسب را تعیین کنید، از حقوق خود مطلع شوید و در صورت لزوم، شما را در دادگاه نمایندگی کنند. این می‌ تواند به شما اطمینان بخشد که در موقعیت حقوقی خود به بهترین شکل ممکن پشتیبانی می‌شوید.

علاوه بر این، مشاوره با وکیل مهریه می‌ تواند به شما کمک کند تا از ایجاد موقعیت‌ هایی که ممکن است به طور غیر قانونی یا ناعادلانه به شما ضرر برساند، جلوگیری کنید. وکیل می‌ تواند شما را از تمام جنبه‌ های قانونی مربوط به مهریه آگاه کند، چگونگی محاسبه، حقوق و تکالیف هر دو طرف و چگونگی اجرای مهریه از جمله این موارد است. این اطلاعات می‌ تواند به شما کمک کند تا تصمیمات بهتر و آگاهانه‌ تری بگیرید و از خود در برابر احتمال هر گونه تعارض قانونی محافظت کنید.

کلام آخر

در این مقاله تعدادی از بهترین وکیل مهریه در قزوین را به شما معرفی کردیم و اطلاعات خوبی نظیر انواع مهریه از نظر استطاعت، شرایط نصف شدن مهریه، روش های دریافت مهریه و مزایای مشاوره با وکیل مهریه را در اختیار شما قرار دادیم.

با قوانینی که در سال‌ های اخیر برای دریافت مهریه وضع شده است، ممکن است که دریافت مهریه اندکی سخت و پیچیده شود. به همین خاطر لازم است که حتماً از یک وکیل طلاق خبره و با تجربه و برای دریافت مهریه کمک گرفت تا حق و حقوق شما پایمال نشود. برای هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت وکیل تو شوید.

4/5 - (2 امتیاز)

زهرا سلگی

سلام من زهرا سلگی، دانشجوی ترم چهارم رشته حقوق هستم. بسیار علاقه مندم؛ مباحث حقوقی را که در حال یادگیری آن هستم، با شما عزیزان به اشتراک بگذارم تا به اطلاعات عمومی افراد در این زمینه کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + پانزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا