وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل مهریه در تهران را به شما معرفی کنیم با ما  همراه باشید. مهر یا مهریه مالی است که بعد از خطبه عقد زن مالک آن می شود و مطابق با ماده 1082 قانون مدنی، زن می تواند هر نوع تصرفی در مهریه خود داشته باشد. در صورتی که مرد از پرداخت مهریه سرباز بزند، زن می تواند مطابق با قانون و گذراندن مراحل قضایی مهریه خود را از مرد دریافت کند که البته در این زمینه لازم است که از بهترین وکیل مهریه کمک بگیرید.

بهترین وکیل مهریه در تهران کیست؟

وکیل مهریه فردی است که دارای پروانه وکالت پایه یک بوده و در زمینه امور مربوط به دعاوی خانواده از تخصص و تبحر ویژه ای برخوردار می باشد. بهترین وکیل مهریه در تهران اطلاعات کامل و جامعی از قوانین مدنی داشته و با اتکا بر تجربه و دانش خود در این حوزه پرونده های مهریه را با نتیجه موفق در مدت زمانی کوتاه به پایان می رساند.

بهترین وکیل مهریه در تهران بیشتر زمان خود را به پیگیری پرونده های مهریه اختصاص داده و با کلیه مباحث این دعاوی و رویه قضایی آن آشنایی کاملی دارد و افرادی که درگیر پرونده مطالبه مهریه هستند با خیالی آسوده از نتیجه نهایی پرونده خود را به این وکلا می سپارند.

بهترین وکیل مهریه در تهران کیست؟

روش های مطالبه مهریه کدام است؟

بهترین وکیل مهریه در تهران با توجه به شرایط موکل از طریق یکی از روش های ذیل برای مطالبه مهریه اقدام می کند:

  • دریافت مهریه از طریق اجرای ثبت: در این روش زوجه باید برای درخواست صدور اجرائیه از طریق دفترخانه ای که عقد نکاح در آن انجام شده اقدام کند و از این طریق موضوع درخواست مطالبه مهریه به زوج ابلاغ خواهد شد و مهلتی برای پرداخت این حق قانونی زوجه تعیین می گردد.

بعد از اتمام  این مهلت اگر زوج برای پرداخت مهر اقدام نکرده باشد زوجه می تواند برای توقیف اموال به اداره اسناد رسمی مراجعه کند. قابل ذکر است در صورت عدم اطلاع زوجه از اموال و دارایی زوج کافی است که درخواست استعلام داده و اداره اسناد نیز از طریق دفاتر اسناد، بانک و دیگر مراکز ذی ربط اقدام به شناسایی اموال مرد خواهد کرد.

در این نوع درخواست براساس شرایطی که در قانون تعیین گردیده زن می تواند تا زمان پرداخت کامل مهریه درخواست ممنوع الخروج مرد را داشته باشد.

  • دریافت مهریه از طریق دادگاه: زن برای ارائه دادخواست مهریه در مرحله اول لازم است که با بهترین وکیل مهریه در تهران مشاوره داشته باشد و در صورت لزوم وکالت پرونده را جهت تسریع در روند آن به وکیل مربوطه بسپارد.

وکیل مهریه بعد از تنظیم دادخواست جهت ثبت آن در سامانه ثنا اقدام می کند. در این شرایط اگر مبلغ مهریه کمتر از بیست میلیون تومان باشد بررسی و پیگیری از طریق شورای حل اختلاف صورت می پذیرد و رسیدگی مهریه بیشتر از مبلغ فوق الذکر توسط دادگاه انجام خواهد گرفت.

با توجه به توصیه بهترین وکیل مهریه در تهران، زن می تواند در کنار دادخواست مطالبه مهریه، به منظور جلوگیری از فرار از دین توسط مرد دادخواستی مبنی بر تامین خواسته را نیز مطابق با میزان مهریه به دادگاه ارائه دهد.

دادگاه بعد از انجام فرایند دادرسی و بررسی پرونده حکم پرداخت مهریه را صادر می کند و مرد نیز موظف به پرداخت است و در صورت عدم پرداخت، زن می تواند درخواست صدور حکم جلب مرد را از دادگاه داشته باشد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در تهران را بشناسید!

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل مهریه در تهران

وکلایی که در زمینه پیگیری پرونده های مهریه فعالیت دارند از ویژگی های خاصی برخوردارند که آنان را از دیگر وکلا که در سایر حوزه های حقوقی فعالیت دارند متمایز می کند. بهترین وکیل مهریه در تهران تسلط کاملی بر قوانین و مقررات خانواده در زمینه مطالبه مهریه دارد و با چارچوب قانونی، سوابق و تعهدات مهریه اشراف دارد.

بهترین وکیل مهریه در تهران به واسطه داشتن مهارت های ارتباطی به طور تاثیرگذاری با موکلین خود ارتباط برقرار می کند و اطلاعات لازم در مورد پرونده در دست اقدام را جمع آوری کرده و با در اختیار داشتن مدارک لازم روند پرونده را در دادگاه با جدیت شروع می کند.

توانایی های تحلیلی و تحقیقاتی قوی نیز از دیگر ویژگی های وکیل مهریه حرفه ای به شمار می آید که بدین طریق با کشف شواهد، سوابق و استدلال های قانونی به بهترین نحو ممکن دفاع همه جانبه ای را از موکل خود در دادگاه دارد.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل مهریه در تهران

فواید کمک گرفتن از بهترین وکیل مهریه

لازم است که بدانید که برای پیگیری پرونده مهریه حضور وکیل الزامی نمی باشد اما حضور یک وکیل ماهر و باتجربه می تواند نقش اساسی را ایفا کند.

بهترین وکیل مهریه در تهران با ساختار و روال قانونی رسیدگی به این پرونده کاملا آشنا بوده و در نتیجه تاثیر بسزایی در تسریع روند امور مربوطه خواهد داشت و بدین ترتیب در زمان صرفه جویی می شود.

از سوی دیگر پیچیدگی نظام اداری و سیستم قضایی برای افرادی که با این ساختار آشنایی ندارند دشوار می باشد و حضور بهترین وکیل مهریه در تهران برای افراد درگیر پرونده مهریه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

کلام آخر

بهترین وکیل مهریه در تهران به واسطه برخورداری از تخصص و تجربه کافی در رسیدگی به دعاوی مهریه، ضمن اولویت بندی نیازهای موکلین خود به آنان کمک می کند تا به نتایج مطلوب و دلخواه دست پیدا کنند. در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل تو با ما در ارتباط باشید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

رقیه فتاحی

سلام رقیه فتاحی هستم، فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر. از سال 1398 تولید محتوا و نویسندگی تحت وب را شروع کردم و در حال حاضر نویسنده مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل تو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا