وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در رشت⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل مهریه در رشت را به شما معرفی کنیم با ما  همراه باشید. مطالبه مهریه در پرونده های طلاق و یا حتی بدون طلاق نیز در صورتی که از طریق طرح دادخواست و پیگیری در دادگاه خانواده انجام گیرد به دلیل پیچیدگی قوانین مربوط به آن روند طولانی دارد. لذا بهتر است از بهترین وکیل مهریه در این زمینه کمک بگیرید و با دریافت مشاوره و راهنمایی های وکیل متخصص پروسه پرونده را پیش ببرید تا در کمترین زمان و بدون ایجاد هرگونه مشکل پرونده مهریه را نتیجه دلخواه برسانید.

بهترین وکیل مهریه در رشت چه کسی است؟

وکالت پرونده های قضایی تنها به داشتن مدرک مربوط نمی گردد. بلکه هر کدام از وکلا بعد از اخذ مدرک وکالت خود در یکی از حوزه های حقوقی به صورت تخصصی فعالیت کرده و به عنوان وکیل متخصص در آن حوزه معرفی می شوند. بهترین وکیل مهریه در رشت نیز از سطح دانش و مهارت بالایی در بررسی و  رسیدگی پرونده های خانواده بخصوص دعاوی مهریه برخوردار بوده و با آگاهی کامل از رویه قضایی پرونده های مهریه نتیجه نهایی را به نفع موکل خود دریافت می کند.

بهترین وکیل مهریه در رشت از جدیدترین قوانین و تبصره های تعیین شده توسط قانونگذار در حیطه تخصصی خود مطلع بوده و به بکارگیری این قوانین در پیگیری پرونده از فراز و نشیب هایی که در این مسیر قضایی وجود دارد جلوگیری به عمل  می آورد و بدین  طریق شانس پیروزی در پرونده را تا حد زیادی افزایش می دهد.

با توجه به این که روش های مختلفی برای وصول مهریه در قانون تعیین گردیده، انتخاب روشی متناسب با شرایط موکل توسط وکیل متخصص که با کلیه مراحل و روند پرونده آشنایی دارد؛ بهتر تشخیص داده می شود.

بهترین وکیل مهریه در رشت چه کسی است؟

انواع مهریه از نظر زمان مطالبه

از لحاظ زمان مطالبه مهریه به دو دسته ذیل تقسیم می شود:

  • مهریه عندالمطالبه: این مهریه در زمان نکاح تعیین می گردد و بعد از جاری شدن صیغه عقد زن مالک آن می شود و مرد نیز موظف است که آن  را به زن پرداخت نماید. در حقیقت زن بعد از عقد نکاح هر زمان که بخواهد می تواند برای مطالبه مهریه خود اقدام نماید و اگر مرد تمکن مالی داشته باشد باید آن را به صورت تمام و کمال به همسر خود پرداخت کند اما در صورتی که مرد از نظر مالی توانایی پرداخت مهریه را نداشته باشد مطابق قانون امکان درخواست اعسار از پرداخت مهریه برای او وجود دارد.

پیگیری مطالبه مهریه عندالمطالبه از طریق مراجع قضایی نیازمند آگاهی از قوانین و مقررات مربوطه است که توصیه می کنیم در این  مورد حتما با بهترین وکیل مهریه در رشت مشورت کنید.

  • مهریه عندالاستطاعه: پرداخت این نوع مهریه مشروط به استطاعت و تمکن مالی مرد است لذا اگر مرد از توان مالی برای پرداخت مهریه برخوردار نباشد از پرداخت آن معاف می شود و زن نمی تواند برای عدم پرداخت مهریه درخواست حکم جلب مرد را داشته باشد. قابل ذکر است که در این نوع مهریه زن باید بتواند در دادگاه استطاعت مالی مرد را به اثبات برساند که بهتر است در پروسه این پرونده حتما از بهترین وکیل مهریه در رشت کمک بگیرد.

برخی از ویژگی های بهترین وکیل مهریه عبارتند از:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در رشت را بشناسید!

مهریه در طلاق توافقی به چه صورت است؟

طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است که زوجین هر دو برای جدایی و پایان دادن به زندگی مشترک با هم توافق دارند. اما بر خلاف تصور برخی افراد در این نوع طلاق نیز  مهریه به زن تعلق می گیرد و مرد به دلیل توافقی بودن طلاق از پرداخت این حقوق قانونی زن معاف نمی شود.

کلیه قوانینی که در بحث مهریه برای سایر انواع طلاق در قانون تعیین گردیده برای طلاق توافقی نیز قابل اجرا خواهد بود. به عنوان مثال اگر زن بعد از ارتباط زناشویی برای طلاق توافقی اقدام نماید کل مهریه به او تعلق می گیرد و اگر طلاق توافقی قبل از ارتباط زناشویی باشد مطابق قانون نیمی از مهریه به زوجه تعلق خواهد گرفت.

در طلاق توافقی با توجه به نوع و نام آن توافقی که میان طرفین برای مهریه و دیگر حقوق زن صورت گرفته در اولویت قرار دارد و دادگاه مطابق با این توافقنامه ثبتی که به امضای زوجین رسیده عمل می کند. لذا زوجین می توانند در طلاق توافقی مال با ارزش دیگری را جایگزین مقدار مهر پرداختی کنند و آن را در توافق نامه درج می کنند. در طلاق توافقی برای تسریع در روند امور مربوطه و همچنین تنظیم توافقنامه میان طرفین در خصوص مهریه و دیگر حقوق مالی بهتر است که از بهترین وکیل مهریه در رشت کمک بگیرید.

مهریه در طلاق توافقی به چه صورت است؟

فایده کمک گرفتن از بهترین وکیل مهریه در رشت

همانطور که پیشتر نیز گفتیم برخی از پرونده های مهریه با فراز و نشیب های زیادی در روند بررسی مواجه می شوند که در این دعاوی کمک گرفتن از بهترین وکیل مهریه در رشت اجتناب ناپذیر  است. اما حتی اگر پرونده مطابق با روال قانونی پیش رود نیز حضور وکیل ماهر و متخصص می تواند نقش اساسی با تاثیرات مثبتی داشته باشد. وکیل مهریه به دلیل این که با روال و رویه قضایی این پرونده ها آشنایی دارد موجب تسریع روند پرونده خواهد شد علاوه  بر این در زمان موکل نیز تا حد زیادی صرفه جویی می شود.

وکلای متخصص و با تجربه به دلیل روابطی که در نظام قضایی دارند می توانند دشوارترین پرونده ها را در زمانی کوتاه حل و فصل نمایند، از طرفی پرونده های مهریه جزو دعاوی مالی محسوب می شوند و حضور وکیل باتجربه می تواند دستیابی به نتیجه مطلوب و دلخواه را در دادگاه تضمین کند.

کلام آخر

حضور وکیل برای پرونده های مهریه از نظر قانون الزامی نمی باشد ولیکن برخی از این دعاوی به دلیل مواجه به مشکلات حقوقی و پیچیدگی روند آن، فائق آمدن بر آن ها بدون مشاوره و حضور بهترین وکیل مهریه در رشت امکان پذیر نخواهد بود. لذا همانطور که در متن مقاله نیز گفتیم حضور وکیل مهریه موجب تسهیل و تسریع پروسه پرونده مهریه در دادگاه خانواده می شود.

در صورت هر گونه انتقاد و پیشنهاد از طریق سایت وکیل تو با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

سلام رقیه فتاحی هستم، فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر. از سال 1398 تولید محتوا و نویسندگی تحت وب را شروع کردم و در حال حاضر نویسنده مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل تو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + ده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا