نکات حقوقی

سریع ترین راه طلاق از طرف زن✅【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم راجع به سریع‌ ترین راه طلاق از طرف زن به گفتگو بپردازیم که چگونه است و وکیل طلاق در این زمینه چه نقشی دارد. امروزه با توجه به مشکلات فراوانی که در زندگی بسیاری از زوجین ایجاد می‌ گردد، بسیاری از افراد تنها راه را طلاق دانسته تا هر دو نفر بتوانند به آرامش دست پیدا کنند و از نگرانی‌ های مربوطه رهایی یابند. یکی از راه‌ های قانونی که بسیاری از زوجین به آن تمایل دارند، طلاق توافقی می‌ باشد. طلاق توافقی سریع‌ ترین راهکاری است که زوجین با یکدیگر به تفاهم رسیده و از هم جدا می‌ شوند. اگر شما نیز قصد طلاق داشته و به دنبال سریع‌ ترین راهکار آن هستید، در ادامه با ما همراه بمانید.

نگاهی بر انواع طلاق

قبل از اینکه به بررسی سریع‌ ترین راه طلاق از طرف زن بپردازیم؛ بهتر است که نگاهی به انواع طلاق از لحاظ قانون مدنی بیندازیم که شامل موارد زیر هستند. طلاق در کل به سه نوع طلاق بائن، طلاق رجعی و طلاق توافقی تقسیم بندی می‌ گردد که در ادامه آن ها را بررسی می‌ کنیم:

  1. طلاق بائن: مطابق با قانون حمایت از خانواده طلاق بائن به یکی از انواع طلاق‌ ها اشاره دارد که مرد برای تعیین کردن نوع طلاق در مدت عده زن حق رجوع کردن به وی را ندارد. مرد اگر در طول مدت زمان عده از طلاق گرفتن پشیمان شود، برای رجوع مجدد به همسر خود می‌ بایست منتظر بماند تا عده تمام شود. پس از آن می‌ تواند مجدداً با همسر خود ازدواج کند. طلاق بائن خود دارای انواع گوناگونی است که می‌ توانیم به طلاق مبارات، طلاق دختر باکره، سه طلاقه، طلاق خلع، طلاق زن صغیره و طلاق زن یائسه اشاره کنیم.
  2. طلاق رجعی: از دیگر انواع طلاق می‌ توانیم به طلاق رجعی اشاره کنیم که در زمان پشیمانی طرفین از طلاق گرفتن مرد در مدت زمان عده همسر سابق خود می‌ تواند پس از جدایی به وی رجوع کند و مجدداً پس از رجوع کردن به یکدیگر با هم زندگی کنند و نیازی به ازدواج و عقد نکاح مجدد نیز نمی‌ باشد.
  3. طلاق توافقی: شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از سریع‌ ترین راه طلاق از طرف زن طلاق توافقی می‌ باشد. یعنی زوجین با یکدیگر در رابطه با تمامی شرایط از جمله مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و … به توافق می‌ رسند و از طرف یک مرکز مشاوره خانواده با دریافت صدور گواهی عدم امکان سازش به طلاق و جدایی می‌ پردازند. یکی از بهترین انواع طلاق می‌ توانیم به طلاق توافقی اشاره کنیم و بسیاری از افراد نیز به آن تمایل دارند.

نگاهی بر انواع طلاق

شرایط طلاق از طرف زن

اگر طلاق گرفتن اگر از سوی زن صادر شود، دارای یک سری از شرایط و ضوابطی است که در ادامه می‌ خواهیم به آن ها اشاره کنیم از جمله شرایط می‌توانیم به داشتن حق طلاق اشاره کنیم. زمانی که در زمان عقد و نکاح مرد حق طلاق را به همسر خویش بدهد، در آینده زن می‌ تواند پس از ایجاد مشکلات هرگاه که بخواهد اقدام به طلاق کند. بدون اینکه مشکلی گریبانگیرش شود. خیانت مرد و اثبات کردن آن در مراجع قانونی از دیگر شرایط طلاق از طرف زن می‌ باشد.

غیبت‌ های طولانی مدت مرد در زندگی مشترک خود می‌ تواند زن را در از لحاظ قانونی موظف به طلاق گرفتن کند. در نظر داشته باشید، اگر همسر شما اقدام به ضرب و جرح و زدن و فحاشی می‌ کند، با آگاهی از سریع‌ ترین راه طلاق از طرف زن و به کمک وکیل متخصص می‌ توان اقدام به طلاق نمود. مبتلا شدن مرد به برخی از بیماری‌ های لاعلاج، اعتیاد یافتن مردان به مشروبات الکلی و مواد مخدر و عدم ترک و درمان آن ها، بچه‌ دار نشدن مردان به مدت بیش از ۵ سال از دیگر عواملی هستند که طلاق گرفتن را برای زنان بسیار آسان و راحت می‌ کنند.

عدم برقراری رابطه جنسی با زن برای مدت زمان طولانی می‌ تواند شرایط را برای زنانی که قصد طلاق دارند، آسان کند. البته این در صورتی است که زنان تمامی این نکات گفته شده را در دادگاه و در حضور قاضی به اثبات برسانند. زیرا دادگاه بر اساس حدس و گمان کاری نکرده و در صورت ارائه دادن مدرک می‌ تواند طلاق زوجین را صادر کند. اگر شما هرگونه از این شرایط گفته شده را دارید، پیشنهاد می‌ کنیم که در اولین فرصت با بهترین وکیل طلاق شهر خود مشورت کنید.

سریع ترین راه طلاق از طرف زن چیست؟

اگر شما نیز جز افرادی هستید که به دنبال حکم طلاق می باشید، مطمئناً زمان برای شما از اهمیت بسیار وافری برخوردار است. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم شما را با سریع‌ ترین راه طلاق از طرف زن آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید:

1_ حق طلاق:

در وهله اول باید بگوییم که داشتن حق طلاق یکی از ساده‌ ترین و راحت‌ ترین مسیرهایی است که زنان می‌ توانند حکم طلاق خود را از سوی دادگاه دریافت کنند. در واقع اگر زنان حق طلاق داشته باشند، امکان جدایی بی دردسر و بی اما و اگر برای آن ها ایجاد می‌ شود. در کل در قانون ما وکالت‌ نامه به مدرکی اشاره دارد که به موجب آن یک نفر نماینده قانونی فرد دیگر به حساب می‌ آید. حق طلاق نیز یک نوع وکالت‌ نامه محسوب می‌ شود که در آن مردان وکیل و نماینده خود در جهت طلاق گرفتن، همسرش اعلام می کند. به همین خاطر زن می‌ تواند بدون حضور مرد در تمامی محاکم قضایی حضور پیدا کرده و در نهایت طلاق خود را به ثبت برساند.

2_ طلاق توافقی:

همان طور که در قسمت بالا نیز اشاره کردیم، دومین راهکار که به عنوان سریع‌ ترین راه طلاق از طرف زن محسوب می‌ گردد، طلاق توافقی است. اگر شما قصد طلاق گرفتن دارید و از حق طلاق برخوردار نمی‌ باشید، باید سعی کنید که به طلاق توافقی بپردازید. در حقیقت این راهکار یکی از پرطرفدارترین راهکارهای طلاق است. زیرا برای گرفتن این حکم هیچ گونه نیازی به احضار شدن نخواهد بود و مدرک و اجازه برای به ثبت رسیدن حکم طلاق از سوی دادگاه نیازی نیست. به همین خاطر بسیاری از زوجین ترجیح می‌ دهند که به طلاق توافقی بپردازند. در نظر داشته باشید که در طلاق توافقی دو طرف یعنی مرد یا زن باید رضایت خود را اعلام کنند.

مراحل طلاق از طرف زن چگونه است؟

اگر شرایط طلاق گرفتن از سوی زن فراهم باشد و برای جدایی اقدام کند، طلاق گرفتن نیز پروسه‌ های مربوط به خود را دارد که در ادامه به آن ها می‌ پردازیم. اولین مرحله‌ ای که زوجه برای طلاق گرفتن باید انجام دهند، این است که به ثبت درخواست خود بپردازند. این درخواست از سوی دادگاه مورد بررسی واقع می‌ شود و در صورتی که دلایل طلاق گرفتن برای دادگاه به اثبات برسد، حکمی در این خصوص صادر می‌ شود. پس از دریافت کردن حکم طرفین می‌ توانند این حکم را مورد بررسی قرار دهند و اگر اعتراضی در رابطه با آن داشته باشند، اعلام می‌ کنند.

بعد از اینکه حکم طلاق از سوی دادگاه صادر شد، اگر یکی از طرفین به آن اعتراضی داشته باشد، مجدداً پرونده طلاق به جریان افتاده و برای بررسی شدن به دادگاه تجدید نظر ارسال می‌ گردد. دادگاه تجدید نظر نیز در این رابطه حکم جدیدی را صادر می‌ کند. در این مرحله نیز مرد و زن باز هم می‌ توانند نسبت به حکم طلاق اعتراض خود را اعلام نمایند و آن را به دادگاه اطلاع دهند. اگر باز هم طرفین نسبت به حکم دادگاه تجدید نظر اعتراض داشته باشند، این پرونده برای بررسی به دیوان عالی کشور ارسال می‌ شود و پس از رسیدگی به آن دیوان عالی رای نهایی را صادر می‌ کند. رایی که بتواند آسوده خاطری زوجین را با خود به همراه داشته باشد.

مراحل طلاق از طرف زن چگونه است؟

مزایای وکیل مجرب برای طلاق زن

در صورتی که زنان از حق طلاق برخوردار نمی‌ باشند و به دلیل عدم سازش نمی‌ توانند به صورت توافقی از همسر خود جدا شوند، در اینجاست که حضور بهترین وکیل طلاق اهمیت پیدا می‌ کند. پروسه طلاق اگر به صورت توافقی نباشد، بسیار طولانی و وقت گیر خواهد بود. اما حضور یک وکیل با توجه به اینکه از اطلاعات کافی حقوقی در این رابطه برخوردار است، می‌ تواند امتیازات بسیار مثبتی را با خود به همراه داشته باشد.

به همین خاطر اگر می‌ خواهید پرونده طلاق شما در کوتاه‌ ترین زمان ممکن به نتیجه صحیح خود دست پیدا کند، پیشنهاد می‌ کنیم که حتماً از یک وکیل متخصص طلاق مشورت بگیرید. شناختن راه‌ های قانونی طلاق مسیر پرونده شما را به طور کل تغییر می‌ دهد و باعث می‌ شود که بتوانید با خیالی آسوده تمامی کارهای خود را به نماینده‌ تان بسپارید. امروزه وکلای زیادی در این رابطه به فعالیت می‌ پردازند که چه به صورت تلفنی و چه به صورت حضوری به شما خدمات ارائه می‌ دهند. برای پیدا کردن بهترین وکیل طلاق می‌ توانید سایر مقالات سایت را مورد بررسی قرار دهید.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. سایت وکیل تو سعی بر این داشته تا شما را با سریع‌ ترین راه طلاق از طرف زن آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر پیشنهاد و انتقادی می توانید از طریق سایت با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

مریم نادری

سلام مریم نادری هستم. لیسانس معماری دارم. سعی دارم که در جهت افزایش آگاهی افراد در زمینه اطلاعات حقوقی به تولید محتوا بپردازم. امیدوارم مطالبی که  تهیه کرده ام؛ برای شما جالب و سودمند باشد. همچنین در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد با بنده در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا