وکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل ملکی در بوشهر❤️【سال1403】⭐

دعاوی ملکی بخش مهمی از حقوق ملکی را تشکیل می‌ دهند. معمولا این دعاوی به بررسی و همچنین بر طرف کردن اختلاف مربوط به امور ملکی می‌ پردازد. بسیاری از دعاوی ملکی مربوط به اختلافاتی در رابطه با رهن و اجاره، انتقال مالکیت، تنظیم قراردادهای خرید و فروش و اموال می‌ باشد. بهترین وکیل ملکی در بوشهر در رابطه با مسائل مالکیت ارزنده‌ ترین خدمات را انجام می‌ دهد. از این رو در این متن وکلای متخصص در این شهر را لیست می‌ کنیم. در ادامه نیز معنای دعاوی ملکی کیفری را مورد بررسی قرار می‌ دهیم. برای دریافت پاسخ سوالات خود در رابطه با امور ملکی با وکیل تو همراه باشید.

مهم ترین وظایف بهترین وکیل ملکی در بوشهر

معمولا وظایف بهترین وکیل ملکی در بوشهر به عوامل متعددی وابسته است. این عوامل می‌ تواند در رابطه با نیازهای موکل و نوع دعوا و همچنین مراحل مختلف پرونده متفاوت باشد. در ادامه برخی از وظایف وکیل دعاوی ملکی را بر می‌ شماریم:

 • ارائه دادن مشاوره حقوقی: از مهم‌ ترین خدماتی که وکلای ملکی به موکلین خود ارائه می‌ نمایند، مشاوره‌ حقوقی است. مشاوره‌ حقوقی باید به صورت کامل و دقیق ارائه گردد و تمامی موضوعات مربوط به حقوق و تعهدها، حقوق و مسئولیت‌ های دعوا و ارائه‌ راهکارهای قانونی در آن مطرح گردد.
 • بررسی نمودن اسناد و مدارک: یک وکیل ملکی برای اینکه بتواند جامع‌ ترین و راهبرد ترین راهکار را ارائه کند و در دادگاه دفاع به جایی داشته باشد، نیازمند بررسی و ارزیابی مدارک مربوط به دعوا، قراردادها و سندهای ملکی می‌ باشد. او باید از صحت و کاربردی بودن تمامی این اسناد مطلع گردد.
 • نماینده در دادگاه: زمانی که شما بهترین وکیل ملکی در بوشهر را به عنوان نماینده‌ خود انتخاب می‌ کنید، او باید در دادگاه‌ ها و سایر نهادهای قضایی نیز نماینده‌ شما بوده و حضور فعال داشته باشد. بهترین وکیل حقوقی در بوشهر وظیفه دارد در تمامی مراحل دادرسی حضور پیدا کند.
 • پیگیری مداوم پرونده: برای اینکه بهترین نتیجه برای موکل حاصل شود، وکیل باید به طور مستمر پیگیر روند پرونده‌ موکل خویش گردد.
 • تهیه نمودن اسناد قانونی: در صورت نیاز و لزوم وکیل می‌ بایست به سراغ تهیه‌ اسناد و مدارک قانونی که با پرونده‌ دعوا مرتبط است، برود. از جمله این اسناد قانونی می‌ توانیم به تراکنش‌ های ملکی و یا اجاره و امور مالکیت اشاره کنیم.
مهم ترین وظایف بهترین وکیل ملکی در بوشهر

کلیت دعاوی ملکی کیفری

یکی از موضوعات بسیار مطرح که امروزه در دادگاه‌ های سراسر کشورها به میان می‌ آید، پرونده‌ های مربوط به دعاوی ملکی کیفری است. برای این پرونده‌ ها حضور بهترین وکیل ملکی در بوشهر جزو الزامات می‌ باشد. دعاوی ملکی کیفری به یک سری از دعاوی حقوقی اشاره دارد که به موضوعاتی همچون ارتکاب جرم، تخلفات عمدی و کلاهبرداری‌ های ملکی می‌ پردازد. این دعاوی در دادگاه‌ ها رسیدگی شده و حل و فصل می‌ شود. معمولا در دعاوی ملکی کیفری شاکی ادعا می‌ نماید که فرد متهم یک سری از اموری را انجام داده که موجب تخلف، جرم و کلاهبرداری ملکی شده است.

از جمله اقدامات متهم می‌ توانیم به کلاهبرداری در معاملات املاک و مسکن، جعل اسناد ملکی، خیانت در امانت، استفاده از مدارک جعلی و … اشاره کنیم. بهترین راهکار برای جلوگیری از ادامه یافتن دادرسی و پیچیدگی‌ های مربوط به آن این است که با کمک بهترین وکیل ملکی در بوشهر صلاحیت محاکم را مورد بررسی قرار دهید و از انتخاب دادگاه خود مطمئن شوید. در ادامه برخی از دعاوی ملکی کیفری را با یکدیگر مورد بررسی قرار می‌ دهیم:

 • پرونده‌ های مربوط به جعل اسناد ملکی برای فریب دادن دیگران
 • پرونده‌ذهای مربوط به خیانت در امانت
 • دعاوی ارتکاب جرم در هنگام خرید و فروش و معاملات مسکن
 • دعاوی استفاده از اسناد جعلی در هنگام معامله نمودن املاک
 • دعاوی ورود غیر مجاز به ملک دیگران
 • دعاوی ملکی تغییر دادن کاربری زمین‌ های کشاورزی بدون دریافت نمودن مجوز رسمی

تمامی این دعاوی نام برده شده همگی در دادگاه‌ ها مطرح می‌ شوند و شخص شاکی مطابق با تجربیات وکیل کیفری خود به خوبی می‌ تواند به اثبات آن ها بپردازد. مطالعه مقاله بهترین وکیل خانواده در بوشهر نیز می تواند کمک کننده باشد.

10 تا از بهترین وکیل ملکی در بوشهر را بشناسید!

آیا پرونده های ملکی به وکیل نیاز دارند؟

همان طور که شما نیز می‌ دانید در کشور ما ایران املاک از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار هستند. از این رو در معاملات ملکی میزان پیچیدگی و حساسیت بسیار بالا است. به همین خاطر حضور بهترین وکیل ملکی در بوشهر در زمان انجام تمامی قراردادهای ملک و املاک، خرید مسکن، اجاره و … لازم و ضروری می‌ باشد. بخشی از میزان این پیچیدگی‌ ها موجب می‌ شود که افراد دچار مشکلات و شکایت‌ هایی نسبت به یکدیگر شوند. در این خصوص قانون وارد شده و به بررسی پرونده و حکم مورد نظر می‌ پردازد.

افراد با اطلاع داشتن از قوانین و مقررات مربوط به امور ملکی به خوبی می‌ توانند به بررسی نمودن رویه قضایی و همچنین تجزیه و تحلیل مسئله‌ های مختلف بپردازند. به دست آوردن تمامی این اطلاعات تنها با دانش، تجربه و توانایی وکلای ملکی صورت می‌ پذیرد. پیچیده شدن و به طول انجامیدن پرونده‌ های ملکی مطمئنا هزینه‌ های دادرسی را بالاتر می‌ برد. علاوه بر آن شاید آن ها از منافع ملک مورد نظر نیز محروم گردند و هزاران مشکل دیگر را با خود به بار خواهد آورد.

به همین خاطر یاری گرفتن از وکیل ملکی متخصص و مجرب راه گشای تمامی این مشکلات به وجود آمده خواهد شد. شما با بهره‌ مندی از وکلای دادگستری به خوبی می‌ توانید از بالا رفتن هزینه‌ های خود جلوگیری کنید و پرونده‌ خود را در سریع‌ ترین زمان ممکن به نتیجه‌ی مطلوب برسانید و خاتمه دهید. این گونه وقت زیادی نیز از شما صرف نمی‌ شود.

آیا پرونده های ملکی به وکیل نیاز دارند؟

خصوصیات کلی بهترین وکیل ملکی در بوشهر

بهترین وکیل ملکی در بوشهر از ویژگی‌ های خوب و حرفه‌ ای در جهت برقراری صلح و آرامش میان دو طرفین در حوزه‌ ملک و املاک می‌ بایست برخوردار باشد. از جمله این ویژگی‌ ها می‌ توانیم به صداقت وکیل اشاره کنیم. صداقت موجب همکاری طولانی مدت و همچنین پیشبرد مطلوب به نتیجه‌ رای دادگاه می‌ گردد. پیگیری پرونده به صورت مستمر و مداوم از جمله مهم ترین عوامل پیروزی در دعاوی های ملکی محسوب می‌ گردد. تخصص و تجربه‌ کاری وکیل موجب می‌ گردند تا این وکلا اشراف بسیار کاملی بر روی رویه‌ قضایی حاکم بر دادگاه‌ ها داشته باشند و بتوانند به تسریع پیگیری قضایی بپردازند.

کلام آخر

دعاوی ملکی از جمله رایج‌ ترین دعاوی در نظام حقوقی ایران محسوب می‌ گردند. این دعاوی با توجه به اینکه بیشتر نقش خود را در اموال غیرمنقول ایفا می‌ نمایند، از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار هستند. از این رو ما در این بخش به معرفی بهترین وکیل ملکی در بوشهر پرداختیم.

از شما دوستان ممنونیم که وقت گرانبهای خود را برای مطالعه‌ این بخش از وکیل تو اختصاص دادید. اگر شما در رابطه با هر یک از این وکلا تجربیاتی دارید، خوشحال می‌ شویم که در قسمت دیدگاه آن را با ما به اشتراک بگذارید.

4/5 - (1 امتیاز)

مریم نادری

سلام مریم نادری هستم. لیسانس معماری دارم. سعی دارم که در جهت افزایش آگاهی افراد در زمینه اطلاعات حقوقی به تولید محتوا بپردازم. امیدوارم مطالبی که  تهیه کرده ام؛ برای شما جالب و سودمند باشد. همچنین در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد با بنده در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا