وکیل

10 تا از بهترین وکیل در گیلان

گیلان یکی از استان های شمالی کشور است. افرادی ساکن این استان که با مشکلات حقوقی رو به رو می شوند، برای حل و فصل اختلافات خود به یک وکیل حاذق نیاز دارند. اما سوال اینجاست که به چه کسی بهترین وکیل می گویند؟ و چگونه بهترین وکیل در گیلان را بیابیم؟ در این متن از سایت وکیلتو به بررسی این سوالات می پردازیم و اطلاعات جامعی را در این زمینه ها ارائه می نماییم، با ما همراه باشید.

به چه کسی بهترین وکیل می گویند؟

وکیل یعنی کسی که نماینده فردی دیگر برای انجام امور مشخصی می باشد. در برخی موارد لازم است که وکیل نماینده فرد برای حضور در دادگاه ها و محاکم قضایی و حمایت از حقوق او باشد. چنین وکیلی باید در رشته حقوق تحصیل کرده باشد و سپس موفق به اخذ پروانه وکالت گردیده باشد. این افراد را وکیل مدافع می نامند که به واسطه داشتن پروانه وکالت اجازه حضور در دادگاه را به دست آورده اند.

شاخه های حقوقی بسیار متنوع و گسترده هستند و فعالیت در آن ها به تجربه بالا نیازمند است. به همین دلیل یک وکیل نمی تواند در همین این زمینه ها بهترین باشد. بهترین وکیل در گیلان به کسی اطلاق می شود که در یک یا چند حوزه خاص به تبحر و تجربه دست یافته باشد. وی با استناد به معلومات حقوقی بالا و همچنین تجربیات کسب شده از پرونده های پیشین، می تواند بهترین نتیجه ممکن را کسب نماید. می توانید سایر مقالات ما را در سایت وکیلتو مطالعه نمایید و با وکلای این شهر آشنا شوید.

به چه کسی بهترین وکیل می گویند؟

وظایف بهترین وکیل در گیلان

تمام وکلایی که در حرفه وکالت فعالیت می کنند، برای کسب موفقیت باید نسبت به وظایف خود آشنایی داشته باشد و آن ها را به نحو احسن به انجام برسانند. وکیل وظیفه دارد پس از بررسی همه جانبه پرونده، در کمال صداقت احتمال موفقیت را به موکل اعلام نماید. بهترین وکیل در گیلان باید به موکل خود وفادار باشد و از هر گونه تبانی و خیانت علیه او خودداری نماید.

وکیل خوب باید تمام اوراق قضایی مورد نیاز پرونده را تنظیم و در زمان مناسب ارائه نماید. از طرف دیگر، وی باید موکل را در جریان تمام جزئیات پرونده قرار دهد. وکیل موظف است در تمام جلسات دادگاه و در صورت نیاز در جلسات بازجویی حضور داشته باشد، مگر این که برای غیبت خود دلیل موجه داشته باشد. در این شرایط باید با ارائه دلیل به دادگاه عدم حضور خود را توجیه نماید. بهترین وکیل از تمام توان خود برای دفاع از موکل استفاده می نماید و منافع موکل را همچون منافع خود می داند.    

10 تا از بهترین وکیل در گیلان را بشناسید!

چگونه بهترین وکیل در گیلان را بیابیم؟

شناسایی و یافتن بهترین وکیل در هر حوزه، همواره از مهم ترین دغدعه های افراد درگیر در پرونده های قضایی است. با توجه به این که تعداد وکلای فعال در سر تا سر کشور نیز افزایش یافته، این انتخاب دشوارتر شده است. انتخاب وکیل موضوعی است که در نتیجه پرونده تاثیر زیادی دارد و به همین دلیل باید با دقت بالا انجام شود. موکلین باید سعی کنند اطلاعات کافی را در مورد خصوصیات اخلاقی، تخصص، سابقه و اخلاق وکیل کسب نمایند.

روش های مختلفی برای دست یابی به این اطلاعات وجود دارد که برآیند آن ها می تواند منجر به یک انتخاب درست گردد. از طریق کانون وکلا می توان به اطلاعات مفیدی در خصوص وکلا دست یافت. تحقیق و بررسی از طریق سایت های حقوقی مختلف مانند سایت وکیل چی هم در شناخت یک وکیل خوب موثر است. مطالعه نظرات موکلین سابق وکلا و گفتگو با خود وکیل هم در مسیر شناخت وکیل مفید فایده خواهد بود.

چگونه بهترین وکیل در 
گیلان را بیابیم؟

پروانه وکالت

پروانه وکالت در واقع همان مجوز ورود به حرفه وکالت است. این مجوز سبب می شود که فرد برای فعالیت به عنوان وکیل در محاکم قضایی به رسمیت شناخته شود. مشاورین حقوقی به دلیل نداشتن پروانه وکالت نمی توانند در دادگاه حاضر شوند و تنها می توانند به عنوان مشاور فعالیت نمایند.

برای دریافت پروانه وکالت، فرد باید دارای مدرک دانشگاهی در رشته های حقوق و سایر رشته های مرتبط با آن باشد. پس از آن متقاضی باید حد نصاب نمره را در آزمون وکالت کسب نموده و دوران کارآموزی را نیز پشت سر بگذارد. پس از این مرحله پروانه وکالت صادر شده و وکیل می تواند به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نماید. این پروانه کانون وکلا و قوه قضاییه صادر می شود.

کلام آخر

کسی که دارای سواد حقوقی و پروانه وکالت باشد و همچنین بتواند در دادگاه ها حضور یافته و از موکل دفاع نماید را وکیل می نامند. از آن جا که نقش وکیل در پرونده بسیار پررنگ می باشد باید در انتخاب او دقت بسیار نمود. وکیل وظایف متعددی از جمله حضور در جلسات دادگاه، تنظیم قراردادها، تدوین اوراق قضایی و بسیاری از وظایف دیگر را بر عهده دارد. برای کسب نتیجه مطلوب از پرونده، بهترین وکیل در گیلان باید این وظایف را به بهترین شکل به انجام برساند. با کسب اطلاعات در مورد وکیل از طرق مختلف مانند سایت ها و کانون وکلا می توان  وکیل خوب را شناخت. وکلا باید مراحل مختلف برای کسب پروانه وکالت را پشت سر بگذارند. ما در گروه وکیلتو سعی داریم اطلاعات حقوقی مفیدی را برای شما عزیزان جمع آوری نماییم. از این که به همراهان مجموعه ما اضافه شده اید سپاسگزاریم.   

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 7 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا