وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل ارث در تهران⚡【سال1403】❤️

تقسیم ارث، یکی از مسائلی است که گاهی مواقع باعث ایجاد اختلافاتی در بین خانواده‌ ها می شود. با کمک گرفتن از یک وکیل ارث توانا و با مهارت می‌ توان مشکلاتی که در زمینه ارث و انحصار وراثت وجود دارد را خیلی سریع مرتفع کرد. تعدادی از بهترین وکیل ارث در تهران شامل دکتر محمد مهاجری، آقای عباس مقبل زاده، آقای مجتبی محمدی، آقای روح الله کریمی و … است. برای آشنایی با بقیه وکلا می‌ توانید به ادامه مقاله مراجعه کنید. در این مقاله از وکیل تو سعی می‌ کنیم که به همه سوالات شما پاسخ دهیم.

بهترین وکیل ارث چه ویژگی‌ هایی دارد؟

بهترین وکیل ارث در تهران کسی است که تسلط بسیار بالایی بر قوانین مربوط به ارث و انحصار وراثت دارد. این تسلط به معنای درک عمیق از قوانین و مقررات مربوط به ارث، مسائل انحصار وراثت و توانایی در تفسیر و کاربرد آن ها در موقعیت های مختلف است. وکیل باید بتواند قوانین را به طور کامل توضیح دهد و به موکلان خود نشان دهد که چگونه این قوانین می توانند به آن ها کمک کنند یا آن ها را محدود کنند. این تسلط بر قوانین می تواند به وکیل کمک کند تا بهترین راه حل ها را به موکلان خود پیشنهاد دهد و از حقوق آن ها در فرآیند انحصار وراثت دفاع کند.

وکیل ارث قبل از هر گونه اقدامی برای اعلام سهم الارث هر کدام از ورثه، ابتدا باید آنان را شناسایی کرده و بعد از طی کردن مراحل قانونی وراثت آنان را از طریق صدور گواهی انحصار وراثت تایید نماید. این فرآیند شامل تحقیقات گسترده، مذاکرات با ورثه و ارائه مستندات قانونی مورد نیاز است. وکیل باید بتواند این فرآیند را به طور کامل و قانونی اداره کند و همچنین باید بتواند با ورثه ها به طور حرفه ای و با احترام برخورد کند.

بهترین وکیل ارث در تهران باید بی طرف باشد. این به این معناست که وکیل نباید به هیچ وجه درگیر منافع شخصی یا حرفه ای خود در مورد ارث باشد. وکیل باید تنها به منافع مشتری خود متمرکز باشد و باید بتواند به طور مستقل و بدون تعصب نسبت به هر یک از ورثه ها عمل کند. این بی طرفی می تواند به وکیل کمک کند تا بهترین تصمیمات را برای موکل خود بگیرد و از حقوق آن ها در فرآیند انحصار وراثت دفاع کند.

بهترین وکیل ارث چه ویژگی‌ هایی دارد؟

وارثان طبقه اول مرد چه کسانی هستند؟

وارثان دسته طبقه اول شامل فرزند، نوه، پدر و مادر و همسر شخص فوت شده هستند. در صورتی که مرد فوت کند هر یک از این وراث به مقدار معینی ارث می‌ برند‌. اما با توجه به این که میزان سهم الارث طبقه اول به صورت کامل در قانون مشخص است، ممکن است چندین حالت پیش بیاید که بر اساس زیر است.

  • پدر و مادر مرد پس از فوت او هر کدام به میزان ثلث یعنی یک سوم از اموال و دارایی که از مرد باقی مانده را به ارث می‌ برند. پس از تقسیم ارث بین پدر و مادر، هر چقدر که از اموال باقی بماند به بقیه خویشاوندان درجه یک مرد می‌ رسد.
  • پس از فوت مرد اگر که او فقط دارای یک فرزند دختر باشد و هیچ فرزند دیگری نداشته باشد، نصف مال و دارایی مرد به دختر خواهد رسید. سپس اگر که مرد دارای دو فرزند دختر و بیشتر ازاین تعداد باشد و هیچ وارث ذکوری نداشته باشد، هر کدام از دختران شخص متوفی دو سوم از ارثیه و مال به جای مانده از پدر را به ارث می برند.
  • اگر که مرد فوت شده فقط فرزند پسر داشته باشد و پدر و مادر مرد هم زنده باشند، پدر و مادر هر کدام به میزان ثلث اموال فرزند را به ارث می‌ برند و هر چقدر که از ارث باقی بماند به پسران مرحوم می‌ رسد. همسر مرحوم هم به میزان یک هشتم از مال مرد را به ارث می‌ برد.
  • اگر که مرد دارای فرزند پسر و دختر باشد فرزندان پسر دو برابر فرزندان دختر ارث می‌ برند.
  • گروه دیگری که در فهرست وارثان طبقه اول قرار می‌ گیرند، نوه‌ های مردی است که مرحوم شده است. در واقع نوه‌ های شخص زمانی از او ارث می‌ برند که هیچ کدام از فرزندان شخص فوت شده در قید حیات نباشند و تنها وارث مرد نوه‌ های او باشند. البته قانون 2 به یک در زمان رسیدن ارث به نوه ها هم وجود دارد. در واقع نوه‌ های دختری نصف نوه‌ های پسری از ارث بهره‌ مند می‌ شوند.

اگر که درگیر مسائل مربوط به ارث و انحصار وراثت هستید، بهتر است که از کمک بهترین وکیل ارث در تهران استفاده کنید تا مراحل انحصار وراثت در سریع‌ ترین زمان انجام شود.

10 تا از بهترین وکیل ارث در تهران را بشناسید!

وارثان طبقه دوم مرد چه کسانی هستند؟

دسته بعدی وارثان، وارثان طبقه دوم هستند. این وارثان شامل خواهر و برادرها پدربزرگ و مادربزرگ و همچنین نوه‌ های برادری و خواهری شخص متوفی است. در واقع اگر که وارثان طبقه اول به هر دلیلی وجود نداشته باشند، وارثان طبقه دوم از شخص متوفی ارثیه دریافت می‌ کنند و مال و اموال شخص به این دسته می‌ رسد.

  • پدربزرگ و مادربزرگ شخصی که فوت شده در دسته طبقه دوم وارثان قرار دارند. پدربزرگ و مادربزرگ طرف مادری مرد فوت شده یک سوم از دارایی مرد را به ارث می‌ برند و پدربزرگ و مادربزرگ سمت پدری مرد فوت شده دو سوم از دارایی او را به ارث خواهند برد.
  • برادران و خواهران پدری مرد فوت شده اگر که پدر و مادر آن ها در قید حیات نباشند به میزان دو سوم ارث می‌ برند و همچنین برادران و خواهران مادری شخص متوفی به میزان یک سوم از اموال او را به ارث می‌ برند. میزان ارث بین برادران و خواهران مرد متوفی، بین خواهران و برادران به میزان یکسان تقسیم می شود.

اگر که مرد متوفی، هم از سمت پدر و هم از سمت مادری دارای خواهر و برادر باشد، فقط به خواهران و برادران سمت پدری او ارث خواهد رسید. اگر که شخص متوفی فقط یک خواهر داشته باشد و به غیر از او هیچ اقوامی نداشته باشد تمام ارث به خواهر خواهد رسید و اگر که فقط یک برادر داشته باشد در این صورت هم تمام مال و اموال مرد به برادر او می‌رسد.

اگر که مرد فوت کند و هیچ گونه وارث طبقه اولی نداشته باشد و پدر، مادر، خواهر و برادران او هم فوت شده باشند و تنها فرزندان خواهر و برادران شخص متوفی در قید حیات باشند، تمام ارث مرد به فرزندان خواهر و برادر شخص متوفی خواهد رسید. و اگر که فرزندان خواهران و برادران شخص متوفی نیز در قید حیات نباشند و فقط نوه‌ های آن ها در قید حیات باشند، ارث مرد به نوه های خواهر و برادر می‌ رسد.

تقسیم ارث بین وارث طبقه دوم ممکن است اندکی سخت و پیچیده به نظر می رسد. به همین خاطر بهتر است که از کمک بهترین وکیل ارث در تهران بهره بگیرید تا در سریع‌ ترین زمان ممکن، مشکل شما در زمینه انحصار وراثت حل و رفع شود.

وارثان طبقه دوم مرد چه کسانی هستند؟

چه زمانی باید به وکیل ارث مراجعه کنیم؟

مراجعه به بهترین وکیل ارث در تهران در چندین موقعیت ممکن است لازم باشد. اولین موقعیت زمانی است که فردی درگذشته و بر اساس وصیت نامه یا قانون، شما به عنوان وارث تعیین شده اید. در این حالت، وکیل می تواند به شما کمک کند تا فرآیند تقسیم اموال از جمله تعیین ارزش دقیق اموال متوفی، پرداخت بدهی های متوفی، توزیع اموال بین وراث و ارائه گزارش به دادگاه را مدیریت کنید همچنین، اگر شما مشکوک به تقلب یا سوء استفاده در وصیت نامه هستید، وکیل می تواند به شما کمک کند تا از حقوق خود دفاع کنید.

دومین موقعیت زمانی است که شما می خواهید وصیت نامه خود را بنویسید. بهترین وکیل خانواده در تهران می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که وصیت نامه شما قانونی است و به طور صحیح اجرا می شود. این می تواند شامل تعیین وراث، توزیع اموال، انتخاب اجرا کننده وصیت نامه و تعیین نگهداری برای فرزندان زیر سن قانونی باشد. همچنین، اگر شما دارای اموال زیادی هستید یا اگر می خواهید برخی از اموال خود را به سازمان های خیریه اهدا کنید، مشاوره با وکیل ارث می تواند بسیار مفید باشد.

کلام آخر

برای امور مربوط به انحصار وراثت به خصوص زمانی تعداد ورثه زیاد هستند، بهتر است که حتماً به بهترین وکیل ارث در تهران مراجعه کنید تا با مشکلات حقوقی و قانونی در زمینه ارث و انحصار وراثت مواجه نشوید. همانطور که در مقاله نیز خواندیم، ورثه بر اساس میزان قرابت و نزدیکی به دو دسته طبقه اول و طبقه دوم تقسیم بندی می‌ شوند. هر کدام از ورثه بر اساس قانون میزان سهم ارث معینی خواهند داشت. از این که تا پایان با این مقاله در سایت وکیل تو همراه ما بودید بسیار خرسندیم. خوشحال می‌ شویم که نظرات خود را در قسمت کامنت‌ ها با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

زهرا سلگی

سلام من زهرا سلگی، دانشجوی ترم چهارم رشته حقوق هستم. بسیار علاقه مندم؛ مباحث حقوقی را که در حال یادگیری آن هستم، با شما عزیزان به اشتراک بگذارم تا به اطلاعات عمومی افراد در این زمینه کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا