وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در سنندج❤️【سال1403】⭐

با توجه به اینکه در پرونده‌ های طلاق موضوعاتی همچون مطالبه مهریه و نفقه، حضانت فرزند و … مطرح می‌ شود، حضور بهترین وکیل مهریه در سنندج امری ضروری تلقی می‌ گردد. همه ما می‌ دانیم که مهریه به پشتوانه ای اشاره دارد که در زمان عدم تفاهم زن و شوهر با یکدیگر به زن تعلق می‌ گیرد. در بسیاری از پرونده‌ ها متاسفانه مشاهده شده که زن موفق نیست تا مهریه خود را از مرد دریافت کند و به طور کاملا واضح حقوق وی پایمال می‌ گردد. اینجاست که حضور وکیل مهریه اهمیت پیدا می‌ کند. در ادامه با وظایف وکلای مهریه بیشتر آشنا می‌ شویم و انواع مهریه را نیز مورد بررسی قرار می‌ دهیم.

بهترین وکیل مهریه در سنندج کیست؟

در واقع وکیل مهریه به همان بهترین وکیل خانواده در سنندج اشاره دارد. این متخصصان تخصص اصلی خود را در زمینه حقوق خانواده اخذ نموده‌ اند و بر تمامی قوانین مدنی و حقوقی که در ارتباط با موضوعات حضانت، مهریه، ازدواج، طلاق، نفقه و … می‌ باشد، واقف هستند. بهترین وکیل مهریه در سنندج به فردی اشاره دارد که از تمامی جزئیات پرونده طلاق و اخذ آن واقف بوده و بتواند موکلان را در این حوزه به طور مفصل راهنمایی کند. دریافت مهریه نیز در دسته دعاوی حقوقی قرار می‌ گیرد. به همین جهت برای پیگیری این نوع پرونده‌ ها نیاز به ارائه دادخواست است.

با توجه به اینکه قوانین و مقررات مربوط به امور خانواده هر روزه در حال تغییر می‌ باشد، رسیدگی کردن این گونه از پرونده‌ ها نیازمند تجربیات نوین و استراتژی‌ های کامل و هوشمندانه می‌ باشد. آیا شما نیز به دنبال بهترین وکیل مهریه در سنندج هستید؟ برای یافتن این گونه وکلا در وهله اول باید با یک سری از ویژگی‌ های شاخص آشنا شوید. وکیل مهریه باید از قدرت دفاع خوبی برخوردار باشد. این دسته از وکلا بیشتر فعالیت‌ های خود را در دادگاه و مراجع قضایی انجام می‌ دهند. آن ها باید بتوانند به نمایندگی در دادگاه‌ ها پرداخته و اسناد قانونی را تهیه و تدوین کنند.

معمولا در برخی از موارد دیده شده که طرف مقابل برای پرداخت نکردن مهریه به سراغ ادعاهای ناقص مهریه می‌ رود. یک وکیل مجرب و متخصص باید در مقابل این ادعاها دفاع نماید و تمام تلاش خود را بر این موضوع بگذارد که حقوق موکلش پایمال نشود. در حقیقت افراد با کمک وکیل مهریه می‌ توانند از راه قانونی و با روش‌ های مطلوب به درستی مهریه خود را مطالبه کنند تا بتوانند بر حق قانونی خود دسترسی داشته باشند.

بهترین وکیل مهریه در سنندج کیست؟

انواع مهریه از نظر نحوه طلب

خانم‌ ها با کمک بهترین وکیل مهریه در سنندج می‌ توانند از طریق سه روش به مطالبه مهریه خود بپردازند که در ادامه به طور مختصر به هر یک از آن ها می‌ پردازیم:

  • عندالمطالبه: مهریه عندالمطالبه به مهریه‌ ای گفته می‌ شود که در طول زندگی مشترک زنان هر زمانی که بخواهند می‌ توانند آن را از همسرشان درخواست نمایند. در واقع در قانون این حق به زنان داده شده است که در هر زمان از زندگی به مهریه خود دسترسی پیدا کنند.
  • عندالاستطاعه: گاهی اوقات همسران قادر به پرداخت مهریه نیستند و توانایی مالی ندارند. در چنین شرایطی زن مطابق با توانایی مالی و استطاعت مرد مهریه خود را با کمک بهترین وکیل طلاق در سنندج دریافت می‌ کند.
  • مهرالمتعه: مهرالمتعه در واقع به هدیه و مالی اشاره دارد که مرد موظف است پس از عقد مطابق با دارایی‌ هایی که دارد آن را به همسر خود بدهد. این هدیه می‌ تواند طلا، نقره و یا هر چیز دیگری باشد. در واقع مهرالمتعه به عزت نفس و حمایت مردان نسبت به زنان اشاره دارد.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در سنندج به همراه آدرس دفتر وکالت عبارت اند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
احمد ادیبیسنندج، شهرک سعدی، انتهای سنجر خان
مازیار صیادیسنندج، خیابان حافظ، جنب بانک مهر ایران، ساختمان روژا
مریم ساعتیسنندج، میدان آزادی، پاساژ خسرو
کاوه رحمانیسنندج، میدان آزادی، کوچه ارشاد، مجتمع بارین
محمد خالد فائزسنندج، خیابان فردوسی، مجتمع سروش

10 تا از بهترین وکیل مهریه در سنندج را بشناسید!

آیا بدون طلاق می توان به اخذ مهریه پرداخت؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله زوجه می‌ تواند بدون طلاق گرفتن نیز مهریه خود را از همسرش دریافت کند. تنها کافی است که شما تمامی شرایط را به بهترین وکیل مهریه در سنندج بسپارید. برای این کار داشتن سند ازدواج الزامی می‌ باشد. شما همراه با سند ازدواج خود به مراجع قضایی مراجعه می‌ کنید و پس از اینکه تمکین و صلاحیت شما به دادگاه ثابت شد، مهریه خود را مطالبه می‌ نمایید. مراحل اخذ مهریه به این صورت است که اگر مهریه شما وجه نقد، سکه و یا طلا می‌ باشد، به دادگاه مراجعه کرده و به دادخواست می‌ پردازید.

وکیل می‌ تواند بدون حضور شما نیز تمامی این مراحل را انجام دهد. وکیل به همراه سند رسمی ازدواج به دادگاه مراجعه کرده و فرم مطالبه مهریه را با مشخصات شما پر می‌ کند. بعد از آن به همسر 10 روز مهلت داده می‌ شود تا مهریه همسر خود را پرداخت کند. اگر او پس از ده روز از پرداخت مهریه سرباز زند، در این صورت وکیل تمامی دارایی‌ های فرد را توقیف می‌ کند. حال اگر مرد از شرایط پرداخت مهریه برخوردار نباشد، دادگاه مهریه را قسط بندی می‌ نماید. در نظر داشته باشید که مهریه به نرخ روز حساب می‌ شود.

آیا بدون طلاق می توان به اخذ مهریه پرداخت؟

ملاقات حضوری با بهترین وکیل مهریه در سنندج

ما بارها به این موضوع اشاره کردیم که بهره‌ مندی از خدمات حقوقی وکلا به صورت غیرحضوری و آنلاین نیز امکان‌ پذیر است. مراجعه حضوری از مزایای بی شماری برخوردار است که شما در زمان مشاوره غیر حضوری نمی‌ توانید از آن ها بهره‌ مند شوید. در ملاقات حضوری شما می‌ توانید به خوبی در خصوص حق الوکاله با وکیل به تبادل بپردازید. علاوه بر آن میزان مهارت و توانایی‌ های وکیل را در نحوه برقراری ارتباط او بسنجید. بررسی نمودن سابقه و تجربه وکیل یکی از معیارهای اصلی در انتخاب وکلای شاخص می‌ باشد. پرونده‌ های مهریه نیاز به حساسیت و دقت بالایی دارند. از این رو شما برای کسب موفقیت در دادگاه باید پرونده خود را به یک وکیل مجرب و متخصص بسپارید.

کلام آخر

امروزه در دادگاه‌ ها یکی از پرتکرارترین مسائل و پرونده‌ های حقوقی مربوط به مطالبه مهریه می‌ باشد. دریافت مهریه با وجود بهترین وکیل مهریه در سنندج و افراد آگاه و فهیم می‌ تواند به امری آسان تبدیل شود. وکیل مهریه بر تمامی بخشنامه‌ های امور خانواده تسلط داشته و زن را به حق مسلم خود در جامعه می‌ رساند.

از شما همراهان عزیز که تا آخر این مقاله با ما همراه بودید سپاسگزاریم. امیدواریم توانسته باشیم که جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با امور حقوقی قدمی موثر برداشته باشیم. برای افزایش آگاهی خود در رابطه با مباحث حقوقی پیشنهاد می‌ کنیم که سایر مقاله‌ های ما در سایت وکیل تو را بررسی کنید. شما می‌ توانید انتقادات و پیشنهادات خود را در قسمت کامنت‌ ها با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مریم نادری

سلام مریم نادری هستم. لیسانس معماری دارم. سعی دارم که در جهت افزایش آگاهی افراد در زمینه اطلاعات حقوقی به تولید محتوا بپردازم. امیدوارم مطالبی که  تهیه کرده ام؛ برای شما جالب و سودمند باشد. همچنین در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد با بنده در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا