وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در گوهردشت کرج❤️【سال1403】⭐

در بسیاری از موارد، قوانین مصوب در کشور بر اساس احکام شرعی تدوین شده‌ اند. اسلام برای زنان حقوق مالی متعددی را در نظر گرفته است که بسیاری از این حقوق امروزه به صورت قوانین مدنی در آمده‌ اند. یکی از مهم‌ ترین حقوق مالی زنان در قوانین مدنی کشور، مهریه است. تعیین مهریه به صورت توافقی بین زن و مرد انجام می‌ شود که ممکن است مرد از پرداخت آن خودداری کند. در ادامه این مقاله از وکیل تو تعدادی از بهترین وکیل مهریه در گوهردشت کرج را به شما معرفی می‌ کنیم. همچنین به بررسی مسائلی مثل راه های مطالبه مهریه و اجرای زندان در قانون جدید مهریه می‌ پردازیم.

بهترین وکیل مهریه در گوهردشت کرج چه کسی است؟

بهترین وکیل مهریه در گوهردشت کرج کسی است که پرونده‌ های مهریه را به دقت پیگیری کند. همچنین همیشه در تلاش باشد تا حقوق زن را به احقاق برساند. این وکیل باید توانایی تحلیل دقیق و جامع از پرونده‌ ها را داشته باشد. با استفاده از دانش حقوقی خود، بهترین راه‌ حل‌ ها را برای موکل خود ارائه دهد. همچنین، او باید با دقت و حساسیت به جزئیات پرونده‌ ها توجه کند و از هیچ نکته‌ ای غافل نشود تا بتواند بهترین نتیجه ممکن را برای موکل خود به دست آورد.

بهترین وکیل مهریه در کرج باید دارای شجاعت و آگاهی کافی برای دفاع از موکل در دادگاه باشد. در عین حال تخصص و تجربه لازم در زمینه قوانین مربوط به مهریه و ازدواج و طلاق را داشته باشد. او باید بتواند با اعتماد به نفس و قاطعیت در دادگاه حضور یابد و از حقوق موکل خود به بهترین شکل ممکن دفاع کند. همچنین، آشنایی کامل با قوانین و مقررات مربوط به مهریه و تجربه کافی در این زمینه، از ویژگی‌ های ضروری یک وکیل موفق در این حوزه است.

برای این که متوجه شوید، بهترین وکیل مهریه در گوهردشت کرج چه کسی است، لطفاً به ادامه مقاله مراجعه کنید. چرا که ما لیستی از وکلای معتبر در این زمینه را برای شما تهیه کرده‌ ایم.

بهترین وکیل مهریه در گوهردشت کرج چه کسی است؟

راه های مطالبه مهریه

از طریق اجرای ثبت:

سند ازدواج یک مدرک رسمی و معتبر است که در آن شرایط ازدواج و تعهد پرداخت مهریه مشخص می‌ شود. به همین دلیل، این سند تحت قوانین اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا قرار می‌ گیرد. بنابراین، یکی از روش‌ های مطالبه مهریه، همان چیزی است که به طور عمومی به آن اجرای مهریه یا درخواست صدور اجراییه گفته می‌ شود.

در شرایط کنونی و بر اساس قوانین موجود، برای درخواست مهریه ابتدا باید به اداره اجرای ثبت مراجعه کرد. تنها در صورتی که مالی از زوج یافت نشود، زوجه می‌ تواند دادخواست مطالبه مهریه را به دادگاه خانواده ارائه دهد.

از طریق دادگاه:

بعد از ناکامی در توقیف اموال، زن می‌ تواند با ارائه دادخواست و افزایش فشارها در دادگاه خانواده، تلاش خود را برای دریافت مهریه ادامه دهد. به این ترتیب، علاوه بر تمام اقداماتی که از طریق اداره اجرای ثبت قابل انجام است، امکان ممنوع‌ الخدماتی (یعنی عدم دسترسی به تمامی خدمات اجتماعی که نیاز به کارت ملی دارند) نیز وجود دارد.

نکته: در حال حاضر، تقریباً تمامی دادگاه‌ ها درخواست صدور حکم جلب برای مهریه را نمی‌ پذیرند.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در گوهردشت کرج را بشناسید!

آیا در قانون جدید مهریه زندان دارد؟

مهریه یکی از جنبه‌ های مهم و حساس در ازدواج است که طبق قوانین اسلامی و قانون مدنی ایران، به عنوان حق زن شناخته می‌ شود و مرد موظف به پرداخت آن است. با این حال، در برخی موارد، میزان مهریه به قدری بالا تعیین می‌ شود. در برخی موارد، مرد توانایی پرداخت آن را ندارد و این مسئله می‌ تواند به مشکلات حقوقی منجر شود.

حال یکی از سوال‌ هایی که ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاید این است که آیا در قانون جدید مهریه زندان وجود دارد؟ در پاسخ و جواب به این سوال باید بگوییم که بر اساس قانون جدید مهریه در ایران، اگر مهریه بیش از 110 سکه باشد، مرد می‌ تواند از ضمانت اجرایی زندان استفاده کند. اما اگر مهریه کمتر از ۱۱۰ سکه باشد، مرد موظف به پرداخت آن است و در صورت عدم پرداخت ممکن است به زندان برود.

پس با این تفاسیر می‌ توان گفت که بر اساس قانون جدید مهریه، همچنان امکان زندانی شدن برای عدم پرداخت مهریه وجود دارد. اما این امر با محدودیت‌ هایی همراه است که به میزان مهریه بستگی دارد. اگر مهریه بیش از 110 سکه باشد، زن نمی‌ تواند همسرش را به زندان بیندازد. در این صورت زن باید از روش‌ های دیگری برای دریافت مهریه خود استفاده کند.

آیا در قانون جدید مهریه زندان دارد؟

نحوه تعیین حق الوکاله وکیل مهریه

در عرف وکلا، معمولاً 10 درصد از مهریه‌ ای که وصول می‌ شود به عنوان حق‌ الوکاله بهترین وکیل مهریه در گوهردشت کرج در نظر گرفته می‌ شود. البته این مبلغ می‌ تواند با توافق طرفین به شکل دیگری تعیین شود. به طور معمول، بخشی از حق‌ الوکاله به صورت پیش‌ پرداخت دریافت می‌ شود و باقی‌ مانده آن در مرحله اجرا و هنگام دریافت مهریه پرداخت می‌ گردد.

در واقع، تعیین حق‌ الوکاله وکیل برای مهریه به عوامل مختلفی بستگی دارد و می‌تواند متغیر باشد. این عوامل شامل پیچیدگی پرونده، مدت زمان مورد نیاز برای رسیدگی به پرونده، تجربه وکیل و میزان مهریه مورد نظر است. برخی وکلا ممکن است هزینه‌ های اضافی مانند هزینه‌ های دادرسی، هزینه‌ های اداری و هزینه‌ های مربوط به مشاوره‌ های حقوقی را نیز در نظر بگیرند. بنابراین، بهتر است قبل از انتخاب وکیل، تمامی جزئیات مربوط به هزینه‌ ها و شرایط پرداخت را به دقت بررسی کنید و با وکیل خود به توافق برسید.

همچنین، در برخی موارد ممکن است وکیل و موکل به توافق برسند که حق‌ الوکاله به صورت درصدی از مهریه وصول شده محاسبه شود. این روش می‌ تواند برای موکل مزیت‌ هایی داشته باشد، زیرا وکیل انگیزه بیشتری برای پیگیری پرونده و وصول مهریه خواهد داشت. از سوی دیگر، این روش ممکن است برای وکیل نیز مزایایی داشته باشد، زیرا در صورت موفقیت در پرونده، مبلغ بیشتری دریافت خواهد کرد. در هر صورت، مهم است که تمامی شرایط و جزئیات مربوط به حق‌ الوکاله به صورت مکتوب و در قالب قرارداد مشخص شود.

سخن پایانی

انتخاب وکیل مناسب برای پیگیری مهریه نیازمند دقت و بررسی دقیق است. بهتر است قبل از انتخاب وکیل، با چندین وکیل مشورت کنید و نظرات و تجربیات آن ها را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، می‌ توانید از تجربیات افرادی که قبلاً از خدمات وکیل استفاده کرده‌ اند، بهره‌ مند شوید. انتخاب بهترین وکیل مهریه در گوهردشت کرج می‌ تواند به شما کمک کند تا به بهترین نتیجه ممکن در پرونده مهریه خود دست یابید.

از این که تا پایان با ما همراه بودید و به دوستان ما در سایت وکیل تو اضافه شدید از شما بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم که مطالب ارائه شده برای شما مفید واقع شود. دقت کنید که وکلای نام برده صرفاً جهت معرفی هستند پس لطفاً قبل از انتخاب وکیل تحقیقات بیشتری انجام دهید. می‌ توانید سوالات خود را در قسمت کامنت‌ ها مطرح کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زهرا سلگی

سلام من زهرا سلگی، دانشجوی ترم چهارم رشته حقوق هستم. بسیار علاقه مندم؛ مباحث حقوقی را که در حال یادگیری آن هستم، با شما عزیزان به اشتراک بگذارم تا به اطلاعات عمومی افراد در این زمینه کمک کرده باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا