وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در بوشهر❤️【سال1403】⭐

زندگی همیشه آن طور که ما تصورش را داریم، رقم نمی‌ خورد. گاهی اوقات پس از ازدواج مشکلات متعددی ایجاد می‌ شود که زن و مرد تصمیم به جدایی می‌ گیرند. مهریه حقی از جانب مرد برای زنان است و یک پشتیبانی مالی برای آن‌ ها محسوب می‌ گردد. حضور بهترین وکیل مهریه در بوشهر در جهت مطالبه‌ آن تاثیر بسیار بالقوه‌ ای دارد. وکلا با جلوگیری از تضییع حقوق طرفین و به انجام رساندن سریع مراحل توقیف و مزایده در صورت لزوم می‌ توانند به پیگیری پرونده‌ شما بپردازند. در ادامه‌ این مطلب به ضرورت وجود وکیل مهریه و همچنین انواع روش‌ های مطالبه‌ آن اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید.

آیا برای اخذ مهریه حضور بهترین وکیل مهریه در بوشهر نیاز است؟

بسیاری از افراد این سوال را در ذهن خود دارند که آیا برای اخذ مهریه نیز به بهترین وکیل خانواده در بوشهر نیاز است؟ برای پاسخ دادن به این سوال در وهله‌ اول باید بگوییم با توجه به اینکه پرونده‌ های مربوط به امور خانواده چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ روحی و روانی فشارها و پیچیدگی‌ های مخصوص به خود را دارند، بهره‌ مندی از بهترین وکیل مهریه در بوشهر می‌ تواند از بروز بسیاری مشکلات جلوگیری کند. قطعا به همراه داشتن یک نماینده‌ حرفه‌ ای و مشاور خوب در تمامی مراحل امری بسیار مطلوب و جایز برای مردان و زنان می‌ باشد.

البته باید به این موضوع اشاره کنیم که قبل از وقوع، زمانی که نمی‌ توانیم خودمان مشکلمان را حل کنیم، حتما باید به دنبال بهترین راهکار بگردیم و مناسب‌ ترین روش‌ ها نیز اخذ وکیل و مشاور حقوقی در جهت جلوگیری از ایجاد مشکلات در آینده می‌ باشد. بسیاری از کارشناسان بر این موضوع تاکید دارند که هیچ گاه از حضور وکیل مهریه در پروسه‌ طلاق و جدایی غافل نشوید. تاکنون از بسیاری موکلین که در این حوزه تجربه داشته‌ اند، شنیده‌ ایم که حضور وکیل علاوه بر این که بار روحی و روانی را از افراد کم می‌ کند، یک قوت قلب می باشد.

علاوه بر آن باعث آرامش نسبی و بالا رفتن اعتماد به نفس موکل می‌ گردد. وکلا با تخصص و تبحر خود یک شیوه‌ عالی و راهبردی را به افراد ارائه می‌ نمایند تا افراد همواره بهترین راهکار را در پیش بگیرند. با وجود بهترین وکیل مهریه در بوشهر موکلان هیچ نیازی به پیگیری شخصی ندارند و در تمامی مراحل مختلف پیگیری و حضور در دادگاه‌ ها نیازی به وجود آن ها نخواهد بود.

آیا برای اخذ مهریه حضور بهترین وکیل مهریه در بوشهر نیاز است؟

انواع روش های مطالبه مهریه با کمک وکیل

بانوان با کمک بهترین وکیل مهریه در بوشهر از طریق دو روش می‌ توانند اقدام به دریافت حقوق مالی خود پس از جدایی نمایند. از جمله این روش‌ ها می‌ توانیم از طریق دفاتر ثبت و دادگاه اشاره کنیم. در ادامه این دو راهکار کاربردی را توضیح خواهیم داد:

1_ مطالبه‌ مهریه از طریق دفاتر رسمی:

زمانی که زوجه تصمیم می گیرد تا اقدام به گرفتن مهریه خود نماید، در وهله‌ اول باید به دفترخانه‌ ای مراجعه کند که عقد نکاح خود در آنجا صورت گرفته است. پس از آن به درخواست صدور اجراییه‌ مهریه می‌ پردازد. این درخواست صدور به مرد ارسال می‌ شود و مهلتی به او می دهند تا در این زمان مشخص شده به پرداخته مهریه بپردازد. پس از به پایان رسیدن مهلت زوجه به اداره‌ اسناد رسمی مراجعه می‌ کند و در صورت پرداخت نشدن مهریه می‌ تواند به توقیف اموال مرد بپردازد. دفترخانه نیز با استعلام نمودن اموال مرد و شناسایی کردن آن‌ ها به توقیف اموال می‌ پردازد.

2_ مطالبه‌ مهریه از طریق دادگاه:

در زمان مطالبه مهریه زن به کمک بهترین وکیل مهریه در بوشهر دادخواست خود را در سامانه‌ ثنا به ثبت می‌ رساند. این موضوع در شورای حل اختلاف و پس از آن در دادگاه مورد بررسی قرار می‌ گیرد. اگر مرد اموال خود را حین رسیدگی به موضوع مهریه، بخواهد به دیگری منتقل کند یا از کشور خارج شود، زوجه سریعا می‌ تواند در دادگاه مراجعه کرده و به توقیف اموال همسر خود بپردازد. پس از آن در دادگاه پرونده‌ مهریه مورد بررسی قرار می‌ گیرد و مرد موظف است تا به پرداخت آن بپردازد. هر دو این روش های گفته شده به دست بهترین وکیل طلاق در بوشهر صورت می پذیرد.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در بوشهر را بشناسید!

انواع تقسیم بندی مهریه

مطابق با قانون ایران مهریه در کل به سه دسته‌ مهرالمسمی، مهرالمثل و مهرالمتعه تقسیم‌ بندی می‌ شود. یکی از رایج‌ ترین انواع مهریه‌ ها مهریه مهرالمسمی می‌ باشد. در واقع در این نوع مهر زوجین در خصوص مقدار مبلغی که توافق نموده و در عقدنامه درج شده، موظف است با رعایت تمامی شرایط و محدودیت‌ ها آن مبلغ را به صورت توافقی به همسر خود پرداخت نماید.

این نوع مهریه بر اساس رضایت و توافق دو طرف انجام می‌ گیرد. مهر المثل از دیگر انواع مهریه در قانون کشور ما می‌ باشد. زمانی که مهریه توسط زوجین تعیین نشده باشد، به آن مهرالمثل گفته می‌ شود. این مشخص نشدن مهریه می‌ تواند به دلیل عدم توافق در زمان عقد نکاح باشد و یا دلایلی همچون عدم ارزش مالی، عدم مشروعیت و … را با خود به همراه دارد. برای تعیین نمودن میزان مهر المثل حتما باید با بهترین وکیل حقوقی در بوشهر متخصص مشورت بگیرید.

انواع تقسیم بندی مهریه

تعرفه بهترین وکیل مهریه در بوشهر

برای بررسی نمودن تعرفه‌ بهترین وکیل مهریه در بوشهر باید یک سری از شرایط تعیین و مشخص گردند. همان طور که شما نیز مستحضر هستید، حق الوکاله قانونی برای وکیل دارای تعرفه قطعی نمی‌ باشد و درصد این مبالغ به عوامل مختلف و متعددی بستگی دارد. در وهله‌ اول وکیل و موکل با توافق رسیدن بر سر یک موضوع می‌ توانند دستمزد خود را مشخص کنند. یعنی تعیین نمودن میزان حق‌ الوکاله با توجه به میزان و نوع مهریه مشخص می‌ گردد. حال برای تعیین این هزینه یک سری از دلایل دیگر نیز وجود دارد که می‌ توانیم به نوع پرونده، مدت زمان انجام آن، تخصص وکیل و … اشاره کنیم. با توجه به این که مهریه دارای انواع متعددی می‌ باشد، میزان دستمزد وکیل بر اساس این مقدار متغیر خواهد بود.

کلام آخر

تجربه نشان داده که معمولا پرونده‌ های مهریه در زمان طلاق یا بدون طلاق امری بسیار پیچیده و حساسی می‌ باشد. از این رو پیشنهاد ما به شما مراجعه به بهترین وکیل مهریه در بوشهر است. این وکلا با توجه به این که در تمام قوانین مربوط به مهریه و رجوع از بخشش به خوبی آشنایی دارند، می‌ توانند شما را در این حوزه راهنمایی کنند.

امیدوارم که این مقاله از سایت وکیل تو گره‌ بسیاری از مشکلات شما را گشوده باشد. از شما ممنونیم که وقت ارزشمند خود را به مطالعه‌ این مقاله صرف کردید. خوشحال می‌ شویم که در قسمت کامنت‌ ها نظرات و سوالات ارزشمند شما را بررسی کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

مریم نادری

سلام مریم نادری هستم. لیسانس معماری دارم. سعی دارم که در جهت افزایش آگاهی افراد در زمینه اطلاعات حقوقی به تولید محتوا بپردازم. امیدوارم مطالبی که  تهیه کرده ام؛ برای شما جالب و سودمند باشد. همچنین در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد با بنده در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا