وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل کیفری در سمنان❤️【سال1403】⚖️

در حالت کلی دعاوی مطرح شده در دادگاه شامل دو دسته حقوقی و کیفری می شود که دعاوی کیفری همان دعاوی است که قانونگذار با توجه به موضوع پرونده و شدت آسیب وارده به فرد زیان دیده مطابق با قانون برای مجرم مجازات تعیین نموده است. لذا رسیدگی به دعوای کیفری از حساسیت بالایی برخوردار بوده و در صورتی که شاکی و متهم قادر به دفاع از خود نباشند حقوق آن ها پایمال شده و خسارت مالی، جانی و معنوی جبران ناپذیری به آنان وارد می شود از این رو قانون حضور بهترین وکیل کیفری در سمنان را برای این دعاوی الزامی اعلام نموده است.

بهترین وکیل کیفری در سمنان کیست؟

وکیل کیفری، وکیلی است که ضمن واقف و آگاهی از تمامی قوانین در حوزه های مختلف حقوقی و کیفری در زمینه قوانین و دعاوی کیفری تخصص داشته باشد. بهترین وکیل کیفری در سمنان به عنوان نماینده و مشاور حقوقی افراد (شاکی یا متهم) در مواجه با پرونده های حوزه کیفری وارد عمل می شود و با تخصص و تجربه ای که در این زمینه کسب نموده از طرف موکلین خود در دادگاه حضور یافته و از حقوق آنان دفاع می کند.

وکیل کیفری در حوزه هایی فعالیت دارد که به صورت مستقیم با حقوق افراد سر و کار داشته و پس از جمع آوری اطلاعات، مدارک و شهود قابل اثبات اقدام به طرح دفاعیه خواهد کرد از این رو به این وکلا، وکیل مدافع نیز گفته می شود.

بهترین وکیل کیفری در سمنان با قوانین مجازات اسلامی، قوانین آئین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب و آئین دادرسی کیفری تسلط کاملی دارد و در پیگیری پرونده های جزایی موظف به نگهداری از حقوق مشتری، ارزیابی شواهد، تدوین دفاع و حضور در دادگاه می باشد.

وکیل متخصص کیفری به شیوه ای حرفه ای و اخلاقی با موکل خود برخورد کرده و با جدیت و تلاش سیر طولانی رسیدگی به پرونده های جزایی را پیش می برد و از پیگیری مداوم پرونده سرباز نمی زند.

بهترین وکیل کیفری در سمنان کیست؟

لزوم داشتن وکیل کیفری در سمنان

همان طور که می دانید جرایم کیفری از حساسیت زیادی برخوردارند و هرگونه خطا در انجام امور قضایی مربوط به این دعاوی توسط شخص می تواند منجر به بروز خسارت های جبران ناپذیری برای او گردد. از این رو انتخاب بهترین وکیل کیفری در سمنان برای این پرونده ها می تواند برای موکل بسیار دلگرم کننده باشد و از ایجاد مشکلات و پیچیده تر شدن پرونده جلوگیری به عمل آورد.

وکیل کیفری در زمینه های مختلف مربوط به امور کیفری نظیر نوع و زمان طرح شکایت، تنظیم لایحه، اظهارنامه و حتی چگونگی تدوین و تنظیم شکوائیه موکلین خود را راهنمایی کند. بهترین وکیل کیفری در سمنان ضمن انجام تحقیقات لازم مربوط به پرونده موکل، مدارک و شواهد لازم را نیز در جهت اثبات بی گناهی موکل و یا کاهش در مجازات او جمع آوری می کند.

علاوه بر موارد فوق الذکر داشتن بهترین وکیل کیفری در سمنان برای انجام هرگونه اقدام قضایی لازم در پرونده از قبیل درخواست بازپرسی، تحقیق از شهود، صدور کیفر خواست و یا قرار منع تعقیب و حتی اعتراض به حکم نهایی صادر شده الزامی می باشد.

10 تا از بهترین وکیل کیفری در سمنان را بشناسید!

بررسی پرونده توسط بهترین وکیل کیفری در سمنان چگونه است؟

فرایند بررسی پرونده توسط وکیل کیفری شامل مراحل ذیل می شود:

  • دریافت مدارک پرونده: وکیل کیفری در مرحله نخست برای بررسی پرونده مدارک مربوط به دعوا نظیر دادخواست، شهادت شهود، لایحه ها، استشهادیه و غیره را از موکل دریافت می کند.
  • مطالعه مدارک پرونده: بعد از دریافت مدارک، بهترین وکیل کیفری در سمنان با دقت آن ها را مورد بررسی قرار داده و پرونده را مطالعه می کند. در این مرحله وکیل کیفری اطلاعات لازم در مورد طرف مقابل دعوا و نماینده قانونی او، خواسته های طرفین و دلایل و مستنداتی که در اختیار دارند را به دست آورده و قوانین و مقررات مرتبط با موضوع دعوا را نیز استخراج می کند.

از این طریق وکیل، موکل را نسبت یه حقوق خود آگاه کرده و راهکارهای قانونی برای دفاع از موکل را نیز ارائه می دهد.

  • تعیین راهکارهای دفاع: وکیل کیفری بعد از بررسی و مطالعه پرونده، راهکار دفاعی خود را انتخاب می کند که البته عواملی نظیر نوع و خواسته طرفین دعوا، شواهد و مستندات طرفین و در نهایت قوانین و مقررات مربوطه در تعیین استراتژی وکیل تاثیر مستقیمی دارد.
  • مشاوره با موکل: بعد از این که بهترین وکیل کیفری در سمنان راهکار دفاعیه خود را تعیین نمود، جلسات مشاوره ای را با موکل در جهت آگاه سازی او از چگونگی روند پرونده برگزار می کند. به این نکته توجه داشته باشید که بررسی پرونده توسط وکیل کیفری یک فرایند تخصصی محسوب می شود و ملزم به داشتن تجربه و دانش حقوقی بالا خواهد بود.

بهترین وکیل کیفری در سمنان با دقت و وسواس کلیه مراحل فوق الذکر را انجام داده و مناسب ترین راهکار قانونی را به موکل خود ارائه می دهد.

بررسی پرونده توسط بهترین وکیل کیفری در سمنان چگونه است؟

عوامل موثر در هزینه وکیل کیفری متخصص در امور پرونده ها

هزینه وکیل کیفری مطابق با تعرفه های مصوبه قوه قضاییه می باشد که هر هرساله از سوی این مرجع تعیین و اعلام می گردد. این تعرفه ها بر اساس درصدی از میزان محکومیت و یا ارزش خواسته مالی در دعوای کیفری مشخص می شود.

علاوه بر تعرفه های قوه قضائیه ممکن است بهترین وکیل کیفری در سمنان برای حق الزحمه خود مبلغی را تعیین نموده و با موکل در این زمینه توافق کنند که این مبلغ بر اساس تجربه و تخصص وکیل، موضوع و میزان پیچیدگی پرونده تعیین می شود.

از دیگر عوامل موثر در تعیین هزینه وکیل کیفری می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • نوع جرم: وکیل مدافع برای جرایمی که مجازات های سنگین دارند هزینه بیشتری را دریافت می کند.
  • میزان محکومیت: حق الزحمه وکیل کیفری در پرونده هایی که میزان محکومیت مالی و یا غیر مالی بالایی داشته باشد، افزایش می یابد. 
  • پیچیدگی پرونده: از دیگر عوامل تاثیر گذار در هزینه بهترین وکیل کیفری در سمنان میزان پیچیدگی پرونده است، این دعاوی ملزم به صرف زمان و تلاش بیشتری برای دستیابی به نتیجه مطلوب توسط وکیل خواهد بود.

کلام آخر

بهترین وکیل کیفری در سمنان در پرونده هایی که جرم تلقی شده و مشمول مجازات می شوند دارای تخصص بوده و امور مربوط به پرونده موکل خود را در جایگاه شاکی و یا متهم برای طرح شکایت و ارائه لوایح دفاعیه به نحو احسن انجام می دهد. این دسته از وکلا به دلیل تجربه و تسلط بر قوانین جزائی، مهارت بیشتری برای دفاع از حقوق موکلین خود دارند.

از این که سایت وکیل تو را برای کسب اطلاعات حقوقی خود انتخاب کرده اید از شما سپاس گزاریم. نظرات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

سلام رقیه فتاحی هستم، فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر. از سال 1398 تولید محتوا و نویسندگی تحت وب را شروع کردم و در حال حاضر نویسنده مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل تو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 11 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا