وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در همدان⚖️【سال1403】❤️

 عقد ازدواج چه به‌صورت دائم و یا موقت مستلزم تعیین مهریه می‌باشد. البته تعیین مهریه در ازدواج دائم و موقت از لحاظ مختلفی با هم فرق دارد به‌عنوان‌مثال در ازدواج دائم زوجین می‌توانند تعیین مقدار مهریه را به بعد از جاری شدن خطبه عقد موکول کنند ولیکن در عقد موقت باید مهریه در زمان جاری شدن صیغه معلوم گردد. در قانون مدنی مهریه به‌عنوان یکی از حقوق مالی زن معرفی شده و در این مورد قانون از زن حمایت می‌کند؛ لذا بعد از جاری شدن خطبه عقد زن مالک مهریه محسوب شده و هر زمان که بخواهد می‌تواند آن را از همسر خود طلب کند و مرد نیز موظف به پرداخت است. با توجه به پیچیدگی قوانین و تبصره‌های مربوط به مطالبه مهریه وکیل چی ضمن معرفی بهترین وکیل مهریه در همدان اطلاعات لازم در ارتباط با نحوه گرفتن مهریه توسط وکیل و مدارک مورد نیاز برای اجرای مهریه را در اختیار شما دوستان عزیز قرار می‌دهد.


وکیل متخصص مهریه کجاست؟

 وکیل مهریه، مشاور حقوقی و یک وکیل خانواده است که دارای حداقل مدرک کارشناسی در رشته حقوق بوده و مراحل و آزمون‌های اخذ پروانه وکالت پایه یک را با موفقیت پشت سر گذاشته است. بهترین وکیل مهریه در همدان به صورت تخصصی در دعاوی طلاق، مطالبه مهریه و غیره فعالیت دارد و با اشراف و تسلط بر قوانین و مقررات مربوط به این دعاوی و آشنایی با رویه قضایی حاکم بر دادگاه‌های خانواده پرونده را به نفع موکلین خود حل و فصل و به نتیجه مطلوب می‌رساند.

 بهترین وکیل مهریه در همدان از هرگونه تغییرات مربوط به قوانین مهریه مطلع بوده و با تمام شرایط مربوط به این دعاوی از قبیل نحوه وصول مهریه، حکم جلب و توقیف اموال مرد، درخواست قسط بندی و غیره آگاهی کاملی دارد و با در نظر گرفتن جزئیات پرونده و شرایط موکل خود تصمیم مناسب را برای نحوه پیگیری پرونده اتخاذ می‌کند.

 وکیل مهریه دارای دایره اختیارات بسیار گسترده است و این مهارت را دارد تا پروسه دادگاهی را به راحتی پشت سر گذاشته و از تبصره های قانونی در جهت شرایط پرداخت و یا عدم پرداخت مهریه به نفع موکل خود استفاده نماید. بهترین وکیل مهریه در همدان موظف به برقراری عدالت بوده و با بررسی دقیق پرونده و ارائه مشاوره به موکل به او کمک می‌کند تا بتواند در دادگاه از حقوق خود دفاع نماید.

وکیل متخصص مهریه کجاست؟

نحوه گرفتن مهریه توسط بهترین وکیل مهریه در همدان

 وکیل مهریه می‌تواند به عنوان نماینده قانونی از جانب زن برای مطالبه مهریه او اقدامات لازم را انجام دهد. همان‌گونه پیش‌تر نیز گفتیم به‌محض وقوع عقد نکاح زن قانوناً مالک مهریه می‌شود و می‌تواند هرگونه دخل و تصرفی در آن داشته باشد.

 زنانی که قصد مطالبه مهریه خود را دارند و مرد از پرداخت مهر آنان سرباز می‌زند می‌توانند انجام این کار را به بهترین وکیل مهریه در همدان بسپارند. زمانی که وکیل انجام این امور را عهده دار می‌شود دیگر نیاز به حضور زن در مراجع قضایی و پیگیری او نمی‌باشد. زیرا مطابق قانون و قرارداد وکالت، وکیل مهریه می‌تواند کلیه اقدامات مورد نیاز در این زمینه را انجام دهد.

 بهترین وکیل مهریه در همدان از اطلاعات و دانش حقوقی کافی در این زمینه برخوردار بوده و بهتر از زن می‌تواند برای استحقاق حقوق او عمل نماید. بر اساس جدیدترین قوانینی که در مورد مطالبه مهریه به تصویب رسیده برای وصول مهریه باید از طریق اداره ثبت اقدام شود و با توجه به روند پیچیده و پر پیچ و خم این دعوا بهتر است که این کار توسط وکیل مهریه متخصص صورت پذیرد.

 به هر حال بهترین وکیل مهریه در همدان با توجه به تجاربی که در این حوزه کسب نموده در مدت زمانی کوتاه می‌تواند مراحل قانونی دریافت و مطالبه مهریه را پشت سر بگذارد.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در همدان را بشناسید!

نحوه انتخاب بهترین وکیل مهریه در همدان

توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدامی برای تنظیم قرارداد با وکیل مهریه، در وهله اول در مورد سوابق و تجربیات او کسب اطلاع کنید. بهترین وکیل مهریه در همدان باید دارای پروانه وکالت پایه یک بوده و انتخاب او تنها از طریق تبلیغات نمی تواند دلیل خوب و عاقلانه ای باشد.

در انتخاب وکیل مهریه جنسیت را به عنوان یکی از ملاک های اصلی در انتخاب قرار ندهید. وکیل مهریه متخصص خانم و یا آقا در صورت برخورداری از مهارت و تجربه کاری می تواند به خوبی از حقوق موکل خود دفاع کند.

برخی افراد تصور می کنند که وکلای مسن تر از تجربه بیشتری برخوردارند ولیکن به این نکته توجه داشته باشید که سن نیز نمی تواند ملاک خوبی برای انتخاب یک وکیل مهریه متخصص به شمار آید. اگرچه وکلایی که سالیان طولانی در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت داشته اند نسبت به موضوع مسلط تر هستند ولیکن برخی از وکلای جوان نیز به دلیل مطالعات و اخذ مدارک عالی می توانند ضمن تسلط کامل بر موضوع و قوانین و مقررات مربوطه از حقوق موکلین خود به بهترین نحو ممکن دفاع کنند.

نحوه انتخاب بهترین وکیل مهریه در همدان

مدارک مورد نیاز برای اجرای مهریه توسط وکیل

اگرچه حضور بهترین وکیل مهریه در همدان برای به اجرا گذاشتن مهریه الزامی نمی باشد ولیکن شما می توانید از این وکلای متخصص خانواده از طریق دریافت مشاوره کمک بگیرید. برای به اجرا گذاشتن مهریه توسط وکیل به مدارکی به قرار ذیل نیاز است:

  • عقد نامه یا سند ازدواج: معمولا مهر تعیین شده در سند ازدواج به صورت دقیق و واضح قید می شود و از سوی دیگر این سند مهم ترین مدرک برای اثبات زوجیت محسوب می شود. لذا برای به اجرا گذاشتن مهریه عقد نامه جزو مدارک ضروری خواهد بود.
  • کارت شناسایی: مدارک هویتی اعم از کارت ملی و شناسنامه نیز جزو مدارک الزامی برای به اجرا گذاشتن مهریه محسوب می شود.
  • برگه وکالتنامه: همانطور که می دانید به اجرا گذاشتن مهریه تنها توسط خود زوجه و نماینده قانونی او امکان پذیر خواهد بود لذا زمانی که انجام این روند به وکیل مهریه سپرده می شود باید وکالتنامه قانونی وکیل نیز ضمیمه مدارک مورد نیاز برای به اجرا گذاشتن مهریه شود.

کلام آخر

با افزایش دعاوی حقوقی در حوزه دادگاه خانواده نظیر پرونده های مهریه درخواست برای مراجعه به وکلای حرفه ای در این حوزه نیز بیشتر شده است. بهترین وکیل مهریه در همدان با اتکا بر تجربه و مهارت خود در این حوزه تمام تلاش خود را برای به موفقیت رساندن پرونده های موکلین خود به کار می برد و از سوی دیگر روند پرونده نیز با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.

در پایان از انتخاب شما برای پیدا کردن وکیل مهریه از طریق سایت وکیل تو کمال تشکر را داریم. قابل ذکر است که وکلای نامبرده در این مقاله صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هرکدام از آن ها تحقیق و پرس و جو کنید. در صورت هر گونه سوال حقوقی در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

سلام رقیه فتاحی هستم، فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر. از سال 1398 تولید محتوا و نویسندگی تحت وب را شروع کردم و در حال حاضر نویسنده مسائل حقوقی تحت وب هستم. هدف من تولید محتوای یونیک و موثر برای سایت وکیل تو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا